שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לואיס וולך

ממייסדי Immunai, ‏29

כש־30 מדענים מהמובילים בתחומם בעולם מתקבצים בצוות אחד חדור מטרה, כנראה שמדובר בפרויקט מורכב באמת.

ואכן, אין דרך טובה יותר לתאר את מה שעושה Immunai, אותה הקים לואיס וולך (מייסד שותף וה-CTO של החברה) יחד עם שותפו המנכ"ל ד"ר נועם סולומון. החברה שפועלת מתחת לרדאר מייצרת דאטה בייס ענק של נתונים אודות מערכת החיסון, או כפי שהם מתארים זאת, “עושים MRI למערכת החיסון".

המידע נאסף מדגימות ביולוגיות הן של אנשים בריאים והן של חולים (בעיקר בסרטן ובמחלות אוטואימוניות), אשר נדגמים לאורך הטיפול אותו הם מקבלים. ניתוח הדגימות נעשה בין היתר באמצעות בחינה גנטית ברמת ה־RNA ודורש יכולות טכנולוגיות מתקדמות ביותר. התוצאה היא מיפוי עמוק, ברזולוציה גבוהה מאוד של מערכת החיסון.

המאגר המפורט הזה משמש את החברה כבסיס ליישום יכולות של בינה מלאכותית, שיכולה לנבא את הטיפול הנכון ביותר לחולה מסוים ובעתיד אף לנבא הופעתן של מחלות בפרטים מסוימים. הפוטנציאל עבור חברות התרופות, מרכזים רפואיים וכמובן החולים, הוא עצום. החברה כבר גייסה יותר מ־15 מיליון דולר ומחזיקה משרדים בתל אביב ובניו יורק.

וולך העביר את ילדותו בארה"ב ובברזיל, עד שעלה לישראל ב־2016. הוא בעל תואר שני במדעי המחשב מ־MIT ואף זכה בפרס יוקרתי על התזה הטובה ביותר בחוג למדעי המחשב במוסד האקדמי הנחשב.

“אני שואף שישראל תהפוך למובילה בענף הביו־טק שמבוסס בינה מלאכותית. זה העתיד", אומר וולך, “וכמובן, שהחברה שלנו תעזור לעולם ותשפר את הרפואה והמדע".