שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

נעם לירן

סמנכ”ל טכנולוגיות, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, 30

נעם לירן לימד את עצמו תכנות באמצעות ספר כבר כשהיה בן 11, והתקדם במהירות לבניית אפליקציות וחקר פרצות אבטחה. כבר בגיל 16 התקבל לעבודה ראשונה בחברת סטארט־אפ. בצבא התגייס לקורס אר”ם – קורס העלית של חיל המודיעין לתחומי הסייבר ובסיומו שובץ ביחידה 8200, שבה שירת בהמשך כמפקד מבצע. עם תום השירות הצבאי הצטרף לחבריו מהיחידה שהקימו את Adallom, אסף רפפורט, עמי לוטבק ורועי רזניק. כעובד הראשון בחברה, לירן היה אחראי על הקמת צוותי הפיתוח והוביל את העבודה עם מספר לקוחות מפתח. ב־2014 לירן איתר חולשות אבטחה חמורות בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט ובעקבות כך, צורף לתוכנית השותפים הייחודית של מיקרוסופט בתחום אבטחת המידע. השותפות עם מיקרוסופט הובילה לבסוף לרכישת החברה ב־2015 תמורת 320 מיליון דולר.

לאחר הרכישה הוביל לירן את Adallom ממוצר בוטיק ששירת כ־100 לקוחות למוצר התומך במאות אלפי לקוחות. ב־2017 קודם לתפקיד מנהל הפיתוח של Cloud App Security, קבוצת הפיתוח הגדולה במיקרוסופט ישראל. המוצר בהובלתו הגיע למכירות של מאות מיליוני דולרים בשנה ומגן על עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם.

בשנת 2019, לאחר שהשלים לימודי תואר שני במנהל עסקים ב־INSEAD בצרפת, מונה לתפקיד סמנכ”ל הטכנולוגיות של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. לירן אחראי על קידום הקשרים עם סטארט־אפים ומרכזי פיתוח אחרים בישראל ומנהל את קבוצות האינקובציה והחדשנות במרכז הפיתוח, המונה למעלה מ־1,500 מהנדסים ומהנדסות. "הרבה מהקבוצות נוצרו כיוזמות מקומיות או מרכישות של סטארט־אפים. יש המון מקום לחדשנות ויוזמה טכנולוגית גם בחברות הגדולות", אומר לירן. ומה היעד הבא אחרי התפקיד במיקרוסופט? לירן מאמין שימצא את עצמו שוב בעולם היזמות. "זה בלתי נמנע. האתגר, הריגוש, האדרנלין. ליצור משהו מאפס. אני ללא ספק מתגעגע".