שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

קרן הוד

27, מייסדת WE

כשקרן הוד חוותה מקרוב כמה מעט נשים נמצאות היום בעולם היזמות, היא החליטה להקים את WE  (Women Enterpreneurship), ארגון לקידום יזמות נשית. "הפעילות המרכזית של הארגון היא תוכניות היזמות בקמפוסים שמעניקות למשתתפות השראה, אך בעיקר כלים פרקטיים להקמת מיזם מ' א' ועד ת'. גם ליזמיות עצמאיות וגם ליזמיות שפועלות כחלק מארגון", מסבירה הוד.

מה שהחל בתור תוכנית יזמות בודדת באוניברסיטת בן גוריון התרחב במהרה לשישה קמפוסים נוספים: אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת בר אילן, המרכז הבינתחומי והמכללה למנהל. בכל שנה לוקחות חלק בתוכנית כ-400 סטודנטיות. כעת מתרחבת התוכנית גם לקמפוסים בחו"ל, ביניהם אוניברסיטת קליפורניה בסן דיאגו ומוסדות נחשבים נוספים בארה"ב ובאנגליה.

התוכנית בת 10 המפגשים, כוללת מנטורינג, תמיכה והכוונה בתחום היזמות. נלמדים בה תכנים מקצועיים מעולם היזמות כמו ולידציה, בניית קשרים, בניית תוכנית עסקית, גיוס כספים, עמידה מול קהל, והיבטים משפטיים ופיננסים. התכנים מועברים על ידי מומחים מהתעשייה.

"אנחנו בקשר עם המוסדות המובילים בעולם – במטרה להפוך לארגון בינלאומי, לצמוח וליצור נטוורקינג. זה שזה מגיע מישראל מושך המון אנשים וזאת גאווה ענקית", אומרת הוד.

"הקשרים בתוך הקבוצה מאוד חשובים כדי לעזור גם בהמשך אחת לשנייה, ולא רק במסגרת התוכנית. לכן, בוגרות התוכנית ממשיכות לקבל ליווי ותכנים אקסקלוסיביים גם בהמשך הדרך".

הוד, 27, בוגרת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול, עשתה את שירותה הצבאי כקצינה ביחידת 8200. בהמשך עבדה כיועצת טכנולוגיה בדלויט וכיום, במקביל להובלת WE, היא מנהלת פרויקטים טכנולוגיים ב-Healthcare Israel, מינהלת שת"פ כלכלי בין ממשלות זרות בתחום הבריאות, שעוסקים כרגע בעיקר בפיתוחים בתחום הקורונה.