חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אורבוטק

חברת אורבוטק, שנוסדה בשנת 1981, מייצרת מערכות אוטומטיות לבדיקות אופטיות במכונות לייצור מעגלים מודפסים. במילים פשוטות, מוצריה מייצרים את הרכיבים האלקטרוניים העיקריים במפעלים הגדולים ביותר בעולם, מאתרים בהם פגמים ברמת המיקרו־אלקטרוניקה (למשל בשבבים, בכרטיסים אלקטרוניים או במסכים שטוחים) ומתקנים אותם.

החברה פעילה בעיקר בתחומי המוליכים למחצה, המעגלים המודפסים והמסכים השטוחים, והצמיחה העולמית בשוק הטלפונים החכמים ובשוק האינטרנט של הדברים (IOT) משרתת אותה מאוד. בארבע השנים האחרונות רשמה החברה צמיחה יוצאת דופן, ונכון לסוף הרבעון השלישי של השנה היא אחת החברות הישראליות הרווחיות ביותר מבין החברות הישראליות הנסחרות בנאסד"ק. רק השנה עלה שווי השוק שלה בכ־40%, והוא עומד כיום על 1.35 מיליארד דולר. אחת האסטרטגיות שלה לצמיחה היא רכישות אסטרטגיות גדולות, כמו זו של חברת SPTS הבריטית לפני כשנתיים עבור כ־370 מיליון דולר, רכישה שהכניסה אותה לשוק השבבים ואותתה למשקיעים בשוק על יכולותיה. החברה מעסיקה כ־2,400 עובדים ב-13 מדינות, כ-650 מהם במפעל ביבנה.

אורבוטק היא מובילת השוק העולמי הן בתחום המוליכים למחצה והן בתחום המעגלים המודפסים (כשמומחים מעריכים, כי מדובר בכ-50%-60% מנתח השוק העולמי), וגם בשוק התחרותי ביותר שלה – המסכים השטוחים – ההערכות הן כי היא מתקרבת לשיעור דומה. במילים פשוטות, אם נתמקד למשל בסמארטפונים, ניתן לומר כי אין מכשיר שמיוצר בעולם, מבלי שמוצרי החברה נגעו בו.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן