חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אושר: גם הקבלנים יקבלו פיצויים בגין נזקי מבצע "עמוד ענן"

ועדת הכספים אישרה השבוע כי הקבלנים יקבלו פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם בזמן מבצע "עמוד ענן". הקבלנים יקבלו פיצויים בשני מסלולים, מסלול שכר או מסלול הוצאות. זאת לצד התעשיינים, החקלאים והמלונאים ועוד.

נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל נפגש בימים האחרונים בנושא עם מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, על מנת להסביר לו את הנזקים שנגרמו לקבלנים בגין המבצע.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

לדבריו, כמו בכל ענף יצרני אחר, בין אם זה תעשיינים או מלונאים, גם הקבלנים נאלצו להפסיק את הפעילות לתקופה לא קצרה. המשמעות הייתה עצירה בבנייה ועצירה בשיווק הדירות. גם עובדי חברות הבניה, בין אם זה עובדי מנהלה או פועלי בניין, לא עבדו בתקופת המבצע ויש לשלם את שכרם.

צילום: רויטרס

לטענת התאחדות הקבלנים נגרמו לקבלני התשתיות והבניה נזקים בשל עצירת העבודות בזמן שהם נאלצו להמשיך ולשלם עבור ציוד, חומרים ותשלום לקבלני משנה וספקים. גם לאחר מלחמת לבנון השניה ומבצע עופרת יצוקה הוכנסו הקבלנים למנגנון הפיצויים.

רשות המיסים תפרסם בהקדם את התקנות ברשומות ותוציא הנחיות ביצוע באתר האינטרנט שלה ובעזרתם יוכלו הקבלנים להגיש בקשות לקבלת הפיצויים. התאחדות בוני הארץ אף תפתח קו חם לקבלנים למתן ייעוץ והכוונה להגשת תביעות הפיצויים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן