חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אחרי הכישלון במירה: הכשרה אנרגיה החלה בקידוח במאגר שרה

לאחר שכישלון קידוח הגז ברישיון מירה עלה לשותפות בפרויקט 100 מיליון דולר, הן ינסו את מזלן שוב ברישיון שרה. הבוקר הודיעה חברת הכשרה אנרגיה בבעלות עופר נמרודי על תחילת הקידוח הרישיון שרה. עלותו של הפרויקט מסתכמת ב-70 מיליון דולר. 

רישיון שרה נמצא כ-60 ק"מ מערבית לחופי ישראל ועל פי סקרים סייסמיים שערכו השותפות פוטנציאל הגז באתר עומד על 0.8 טריליון רגל מעוקב של גז טבעי. פרויקט הקידוח באתר, שיבוצע על ידי אסדת Noble Homer Ferrington, השייכת לחברת נובל אנרג'י, צפוי להימשך 50 יום ולהגיע לעומק של 4,300 מטר. 

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

השותפות ברישיון הן הכשרה אנרגיה המחזיקה ב-42% מהרישיון, מודיעין אנרגיה, בבעלות קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר המחזיקה ב-29%, חברת GGR הקנדית המחזיקה ב-5%, כאשר השליטה ב-31% ממנה נמצאת אצל הכשרה אנרגיה וחברת איי.פי.סי אנרגיה עם 13.6% מהרישיון. 

עופר נמרודי, בעל השליטה בחברת הכשרה אנרגיה | צילום יח"צ

בתחילת החודש הודיעו השותפות על כישלון הקידוח ברישיון מירה.שותפות מסרו כי בקידוח נמצאו חולות באיכות גבוהה אך רווים במים. השותפות בקידוח הבהירו כי בשלב זה טרם בוצע קידוח למטרת הנפט. בעקבות ההודעה קורסות מניות השותפות העיקריות הכשרה אנרגיה ומודיעין ב-56% ו-36% בהתאמה.

קידוח מירה היה אמור להסתיים בתחילת אוגוסט, אולם אז החלו דיווחים על בעיות בהן נתקלו השותפות, ועל היעדר סימנים לגז בשכבת המטרה. בתגובה, שיחררו החברות לבורסה הודעה שבה נכתב כי עדיין לא הגיעו לשכבת מטרת הגז שנמצאת בעומק של 4,800-5,000 מטר. כעת, כאמור, הגיעו אל שכבת המטרה, אולם לא מצאו סימני גז משמעותיים.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן