חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אלקו תמכור נכסי חברת הניהול שלה לקרן LATA ב-26-19 מיליון ד'

קבוצת אלקו החזקות ממשיכה להציף ערך בחברת ELR, המרכזת את פעילותה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. היום הודיעה אלקו, כי חברת ELR חתמה על הסכם למכירת נכסי חברת הניהול לידי קרן הריט האמריקאית LATA, המוחזקת על ידי החברה באמצעות ELR בשיעור של כ-26.4%, בתמורה לכ-19-26 מיליון דולר.

כמו כן, ELR תהיה זכאית לתמורה נוספת, במקרה שבו תרכוש נכסים, בתקופה של עד שנה ממועד החתימה, וניהולם יבוצע ע"י LATA. החברה מעריכה, כי סך התמורה במקרה זה צפוי להגיע לכ-30 מיליון דולר (כ-3-4 מיליון דולר נוספים).

חברת הניהול מנהלת כיום 26,362 יחידות דיור, מרביתן בבעלות משותפת של חברות מקבוצת אלקו ומשקיעים נוספים וכ-3,600 מתוכן הן בבעלות צדדים שלישיים. בגין מימוש הנכסים, צפויה החברה לרשום רווח כולל בסך של 9-20 מיליון דולר, אשר יירשם בדוחותיה הכספיים של החברה החל מהרבעון הראשון של 2013. התמורה תשולם במניות LATA בשטר הון ובמזומן.

בחודש אוגוסט 2012 חתמה אלקו על הסכם, במסגרתו מוזגה חלק מפעילותה של ELR עם חלק מפעילותה של קרן הריט האמריקנית Apartment Trust of America. המיזוג יצר את קרן הריט האמריקאית Landmark Apartment Trust Of America או LATA.

על פי תנאי העסקה, ELR, המוחזקת על ידי אלקו בשיעור אפקטיבי של 90% העבירה אל ATA סך כולל של 15 מקבצי דיור בהיקף של 4,635 יחידות דיור, וקיבלה בתמורה מניות של כ-26.4% (כ-23.3% בדילול מלא) ממניותיה של ATA לאחר העסקה, ובכך הפכה לבעלת המניות האפקטיבית הגדולה בחברה.

בעל השליטה באלקו, גרשון זלקינד | צילום: יח"צ

ELR תמכור את הסכמי הניהול של 15 מקבצי הדיור שנמכרו בחודש אוגוסט 2012 ל- LATA. בנוסף, תמכור את הסכמי ניהול של הנכסים הנוספים המנוהלים על ידי ELR הקשורים לפעילות הניהול, בתמורה לסך של כ-16.1 מיליון דולר.

כמו כן תמכור ELR, המשמשת כשותף מנהל בקרן Timbercreek, קרן המגייסת הון להשקעה במקבצי דיור חדשים, את זכויות הניהול שלה לניהול מקבצי דיור חדשים שנרכשו ואלו העתידים להירכש מכספי הקרן אשר ינוהלו על ידי LATA בתמורה לכ-10 מיליון דולר אשר תשולם במניות LATA. מלוא התמורה מותנית בגיוס של LATA שלא יפחת מסכום של 150 מיליון דולר. במועד חתימת ההסכם ובהתאם לגיוס שבוצע עד כה, זכאית ELR לתמורה של כ-3 מיליון דולר מתוך סך התמורה במניות LATA.

אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו החזקות, ציין היום כי: "ELR מוסיפה להתרחב ולהוות גורם משמעותי בשוק מקבצי הדיור בארה"ב. בהתאם לעסקה עליה הכרזנו בחודש אוגוסט 2012, אנו שמחים להודיע היום על השלמת השלב השני בעסקה, אשר מציף ערך נוסף בחברה ומעלה את שוויה. אנו ממשיכים לאתר הזדמנויות שיאפשרו לנו בעתיד להפוך את ELR לנכס סחיר נוסף של קבוצת אלקו, וממשיכים ליהנות מהביקוש הגובר בשוק השכירות בארה"ב".

בנוסף תרכוש LATA, את השקעתה של ELR במניות הקרן, לרבות השקעה עתידית בסך 2 מיליון דולר ש-ELR תבצע בהתאם להתחייבותה, וזאת בתמורה לסכום כולל של עד 5 מיליון דולר. התמורה הנ"ל תשולם בשטר הון או במזומן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן