Forbes Israel Logo

ארבע ישראליות ברשימת 50 הפופולאריות לאנדרואיד של טיים

כמה שהפך כבר למנהג פירסם היום (ג') מגזין טיים את 50 האפליקציות הטובות ביותר לאנדרואיד. בזמן שהמגזין מתמקד בעיקר באפליקציות למתחילים ובאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים במערכת ההפעלה, במבט חטוף ניתן למצוא שם גם אפליקציות שכבר הוכיחו את עצמן, אך כמו בכל רשימה, ניתן לחוש בהיעדרות של מספר אפליקציות פופולריות.

ויש גם נציגות ישראלית ברשימת האפליקציות המובילות של טיים, הכוללת את Nooly, אפליקציית חיזוי מזג האוויר, Onavo Extend, המאפשרת אופטימיזציה ושימוש מקסימלי בצריכת ה-Data על ידי המכשיר ו-Any.Do, אפליקציית משימות אינטואיטיבית במיוחד. אך למרבה ההפתעה ישנה גם אפליקציה ישראלית אחת שלמרות שזכתה לסיקור נרחב בשבועות האחרונים בשל רכישתה תמורת מילארד דולר על ידי גוגל, נעדרת מהרשימה.
הישראליות שכן נכנסו לרשימה

Nooly – אפליקציית מזג האוויר שפותחה על ידי ירון רייך, דניאל רוזנפלד וג'ון מסיקלסקי. מדובר באפליקציה חדשה יחסית לפלטפורמות iOS ואנדרואיד המציעה למשתמשים תחזית מזג אוויר מדוייקת עד לרמת הקילומטר המרובע, בהתבסס על מידע המגיע מתחנות מזג אוויר מקומיות, תחנות מזג אוויר סמוכות ומידע גלובאלי המגיע מ-NOAA ומלוויינים של נאס"א.
האפליקציה יודעת להגיד לא רק אם יש סיכוי למשקעים במדינה או בעיר שלכם, אלא גם בשכונה או בחלק העיר בה אתם נמצאים. למשתמש הישראלי, בכל זאת, האפליקציה לא רלוונטית, שכן היא עובדת ברחבי ארצות הברית וקנדה בלבד.

Any.Do – האפליקציה שהחלה בתור Taskos (שעדיין זמינה להורדה תחת השם Task List) והשתדרגה לאחר מכן ל-Any.Do כבשה את ליבם של המשתמשים והפכה מהר מאוד לאחת מאפליקציות ניהול המשימות הפופולאריות ביותר בשוק אפליקציות האנדרואיד ולאחר מכן גם הגיעה ל-iOS. האפליקציה מאפשרת, פרט לניהול משימות אינטואיטיבי, להקליט רשמים, לשתף משימות, לקבל עדכונים כאשר מישהו משלים משימה, סנכרון מול שירותי הענן של גוגל ולאחרונה גם הציגה אינטגרציה עם GMail והפיכת כל הודעת דואר אלקטרוני למשימה בפני עצמה.
בנוסף, הציגה החברה את שירות Moment המאפשר למשתמשים לקבל תצוגה יומית של המשימות שעליו לבצע ואפילו לוח שנה מבית החברה בשם Any.Do Cal. לאחרונה, השלימה החברה בראשות עומר פרצ'יק גיוס בסך 3.5 מיליון דולרים מג'נסיס פרטנרס, Innovation Endeavors של אריק שמידט, ג'ו לונסדייל, בלומברג קפיטל, ג'ו גרינסטיין ומשקיעים פרטיים נוספים.

 

Onavo Extend – האפליקציה של Onavo החלה את דרכה ב-2011 עבור משתמשי iOS והציעה מהפיכה של ממש בכל מה שקשור לצריכת דאטה. החברה הצליחה לדחוס עבור המשתמשים נתונים ברמה של עד 80 אחוזים, כך שבעזרתה יכלו משתמשים לשלם על חבילות גלישה קטנות בהרבה ממה שמשלמים עליהן היום ולחסוך סכומים נכבדים בחשבונית החודשית. לאחר מכן גם הצטרפה לפלטפורמת אנדרואיד והשיקה שירותים, בנוסף לדוחסי דאטה, המתריעים מפני אפליקציות המוגדרות כ-Data Hogs הצורכות דאטה בצורה משמעותית.

Onavo השלימה בינואר 2012 סבב גיוס שני בגובה 10 מיליון דולרים ממשקיעים גדולים ומובילים בשוק כמו Horizones Ventures, Motorola Mobility Ventures , Sequoia Capital ומאגמה, והודיעה כי מתכננת להשתמש בכספים שגייסה במטרה להרחיב את היצע ותפוצת מוצריה עבור שתי הפלטפורמות המובילות בשוק. מאז ההשקה, הורידו את האפליקציה של Onavo קרוב ל-500 אלף משתמשים.

Dumpster – את אפליקציית Dumpster, האפליקציה אולי הכי פחות מוכרת ברשימה, פיתחו חבורה של ישראלים מחברה בשם Baloota. האפליקציה בעצם מהווה סל מיחזור למערכת ההפעלה אנדרואיד בדומה ל-Recycle Bin בחלונות או ל-Trash ב-Mac. הייחוד שלה הוא שהיא בעצם תהליך שרץ מתחת לפני השטח ומחזיק אצלו תמונות, קבצי וידאו, קבצי אודיו ומסמכים שמחקתם בטעות ממכשיר האנדרואיד שלכם. האפליקציה שוחררה לפני פחות מ-10 חודשים אך מתקרבת לכמות מרשימה של חצי מיליון הורדות מחנות ה-Play Store.

לכתבה המקורית בגיק טיים

לכתבות נוספות בגיק טיים:

אחרי 20 שנות פיתוח, העין הביונית יוצאת לדרך

סוד ההצלחה של פייסבוק וכיצד תשתמשו בו לטובת הסטארטאפ שלכם

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.