חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

בגלל הרובל: אפריקה השקעות עברה להפסד של 181 מיליון שקל

אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב דיווחה לפני זמן קצר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה מעבר להפסד לעומת הרבעון השלישי בשנת 2011, בעיקר בשל ההפסדים שרשמה החברה בת אפי פיתוח.

ההפסד המיוחס לבעלים של החברה נעמד ברבעון על 181 מיליון שקל וזאת בהשוואה לרווח של 148 מיליון ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההפסד של הקבוצה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-896 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 232 מיליון שקל לפני שנה. 

המעבר להפסד נובע בעיקרו מהפסד של 140 מיליון שקל עליו דיווחה אפי פיתוח בדוחותיה – הפסד הנובע מהתחזקות שער הרובל הרוסי שם משקיעה החברה אל מול הדולר בשיעור של 5.8%.


עבר להפסדים – לב לבייב | צילום: אריאל ירוזולימסקי

הרווח מהשכרה והפעלת נכסים (N.O.I) הסתכם ברבעון בכ-140 מיליון שקל לעומת רווח של 113 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הפעילות נרשמה ברוסיה ובאירופה שם הכניסה החברה כ-124 מיליון שקל, כמו כן עיקרו של הגידול ברווחיות נובע מהתרומה החיובית של קניון "אפי מול סיטי".

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה ישראל אמר כי "תוצאות הרבעון הושפעו במידה רבה מההפסד אותו רשמה חברת הבת אפי פיתוח, שנבע רובו מרישום חשבונאי בלבד בעקבות התחזקות שער הרובל מול הדולר".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן