חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

בזמן טקס הנחת אבן הפינה במעמד ראש הממשלה הכריזו עובדי נמל חיפה על שביתה נוספת

ועד עובדי נמל חיפה שוב השבית את העבודה בנמל. השביתה פרצה במחאה על עתיד הנמל ועתיד העובדים, כאשר לטענת הוועד, המדינה מתעלמת מבקשתם לניהול משא ומתן, על רקע הקמת הנמלים הפרטיים, דבר אשר יפגע בעובדים ויביא לגל פיטורים.

השביתה פרצה דווקא בזמן שבנמל אשוד מתקיים טקס הנחת אבן הפינה לנמל הדרום – הנמל הפרטי באשדוד, במעמד ראש הממשלה, שר האוצר ושר התחבורה. שביתת הפתע מנעה מספינה הנושאת סחורות חקלאיות להיכנס לנמל. הנהלת הנמל הודיעה כי תפנה לבית הדין האיזורי בעיר בכדי לדרוש את חזרתם המיידית של העובדים לעבדה סדירה בנמל.

צילום: רויטרס

זוהי שביתת המחאה השניה בנמל במהלך שלושת השבועות האחרונים. כזכור, גם לפני כשלושה שבועות השבית ועד העובדים את העבודה. שופטת בית הדין האיזורי לעבודה בחיפה, דלית גילה, הורתה אז לעובדים לשוב לעבודה סדירה.

בדיון אשר נערך בבית הדין עלתה מחאת העובדים בעניין הפרטת הנמלים, ובמהלכו הגיעו לבית המשפט כ-150 מעובדי הנמל. השופטת קבעה כי על עובדי הנמל לשוב לעבודה וכי על המדינה יהיה לנהל עימם משא ומתן במהלכו יוכל לשטוח את טענותיהם ולנסות ולהגיע לפתרון.

יו"ר ועד עובדי נמל חיפה, מאיר תורג'מן אמר הבוקר כי המדינה מתעלמת מהדרישות לניהול משא ומתן וכי העובדים חוששים לפרנסתם עקב ההודעה על הנפקת הנמלים ופיטוריהם הצפויים של עובדים רבים בנמלי חיפה ואשדוד.

מהנהלת נמל חיפה נמסר בתגובה: "עובדי נמל חיפה הפסיקו הבוקר בשעה עשר את העבודה. הנהלת נמל חיפה פונה מיידית לבית הדין האיזורי לעבודה בעיר בדרישה להורות לעובדים לשוב לעבודה. בתוך הנמל נמצאות כעת שש אוניות, ואין אוניות ממתינת לעבודה מחוץ לנמל", כך נמסר.

לכתבה במעריב השבוע

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן