חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

בית המשפט העליון קבע: אולמרט ייכנס לכלא ל-18 חודשים בלבד

בפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל, ייכנס ראש ממשלה לשעבר אל מאחורי סורג ובריח לאחר שבית המשפט העליון בהרכב של חמישה שופטים הקריאו באולם הדיונים בצורה מהירה את נימוקיהם לערעור שהוגש על ידי אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, מהנדס העיר לשעבר אורי שטרית, חבר מועצת העיר לשעבר אליעזר שמחיוף,
איש העסקים דני דנקנר, היזמים הלל צ'רני ואביגדור קלנר, ומאיר רבין, ששימש עוזרו של עד המדינה המנוח שמואל דכנר. על פי השופט סלים ג'וברן, פסק הדין עומד על 950 עמודים.

אולמרט. ראש הממשלה הראשון בישראל שיישב בכלא | צילום: מרק ישראל סלם

אולמרט עצמו, אשר גזר הדין הקודם שלו עמד על שש שנים, קיבל הקלה גדולה בעונש וירצה בסופו של דבר 18 חודשים בלבד (שנה וחצי), בעקבות זיכוי שקיבל מסעיף השוחד על סך של חצי מיליון שקל. הוא הורשע בקבלת שוחד של 60 אלף שקל.

השופט עמית כתב בפסק הדין שלו כי "יכול להיות שהציבור יהיה מופתע, אבל בית משפט לא פוסק על פי שמועות ולא על פי ראיונות בתקשורת. אנחנו מבודדים את עצמנו לחלוטין מהדיון הציבורי".

לאחר פסק הדין אמר אולמרט: "אבן גדולה הוסרה מעל לבי, כאשר בית המשפט העליון קבע בהחלטתו שאני מזוכה באישום המרכזי שהוא פרשת הולילנד. הוא פסק שאני זכאי. זה היה ענן שחור מציק ומעיק עליי ומטבע הדברים גם על משפחתי, ילדיי, נכדיי וכל הקרובים אליי במשך תקופה ארוכה מאוד. בית המשפט הרשיע אותי בפרשה שאיננה נוגעת לפרשת הולילנד. אמרתי בעבר כי מעולם לא הוצע לי ומעולם לא קיבלתי שוחד ואני אומר זאת גם היום. אך מטבע הדברים, אני מכבד את החלטת שופטי בית המשפט העליון. כפי שאתם יכולים להבין, השנים האחרונות היו שנים קשות, מעיקות, שענן שחור מעיב על חיי יום יום ושעה שעה, ועל חיי משפחתי, רעייתי, חמשת ילדיי ו-11 נכדיי. זו ההזדמנות, דווקא עכשיו, דווקא ברגע הלא קל הזה, שמעורבים בו גם סיפוק על הזיכוי בעניין המרכזי, שהוא יצר את התהודה וגם על הפרשה השנייה. זה הזמן להודות לכולם. רוצה להודות לפרקליטיי, ולאנשי הצוות המקצועי שהיו עמי ועוד יהיו. אני רוצה להודות למאות האלפים מתושבי ישראל שפנו אליי, שעצרו אותי ברחוב, שחיבקו אותי באירועים ציבוריים, שהביעו בי אמון, שאמרו שהם מצטערים על מה שהיה, ושהם מודים לי מעומק הלב על מה שהם יודעים ושפעלתי למען הציבור ומדינת ישראל".

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן