חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ביל ומלינדה גייטס | צילום: Suzie Katz, Flickr
ביל ומלינדה גייטס | צילום: Suzie Katz, Flickr

בדרך לגירושים היקרים בהיסטוריה? מה יעלה בגורל הנכסים של בני הזוג גייטס

שלושה עשורים של נישואים יסתיימו בקרוב, והמייסד השותף של מיקרוסופט ייפרד מבת זוגו מלינדה. השניים ימשיכו לעבוד יחד בקרן הצדקה שהקימו

ביל ומלינדה גייטס, המנהלים יחד את קרן ביל ומלינדה גייטס, הקרן הפילנתרופית הפרטית הגדולה בעולם, הודיעו השבוע (ב') כי הם מתכוונים להתגרש אחרי 27 שנות נישואים. לשניים שלושה ילדים.

המייסד השותף של מיקרוסופט צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי למרות "השקעה רבה במערכת היחסים שלנו", השניים החליטו לסיים את נישואיהם מכיוון שהם "כבר לא מאמינים שנוכל לצמוח יחד כזוג בשלב הבא של חיינו".

עוד נכתב בציוץ כי הזוג לשעבר ימשיך לעבוד יחד בקרן שהקימו ש"פועלת בכל רחבי העולם כדי לאפשר לכל האנשים לנהל חיים בריאים ויצרניים".

שיפור הבריאות ושוויון הזדמנויות

הזוג גייטס הכירו במיקרוסופט בשנת 1987, זמן קצר לאחר שמלינדה החלה לעבוד שם כמנהלת מוצר, והשניים נישאו שבע שנים מאוחר יותר בשנת 1994. ביל הפך למיליארדר הצעיר ביותר בעולם שעשה את הונו בכוחות עצמו לאחר שמיקרוסופט התפרסמה בשנת 1986.

מטה קרן ביל ומלינדה גייטס בסיאטל. צילום: shutterstock
מטה קרן ביל ומלינדה גייטס בסיאטל. צילום: shutterstock

בני הזוג הקימו את ארגון הצדקה שלהם בשנת 2000. הקרן פועלת לשיפור מערכת הבריאות העולמית וליצירת הזדמנויות שוות לאנשים ברחבי העולם. גייטס פרש מתפקידו כמנכ"ל מיקרוסופט בשנת 2008 כדי להתמקד בקרן, שהתחייבה אז לשלם 1.75 מיליארד דולר במשך שנתיים בכדי להקל על נפגעי מגפת הקורונה. נכון לחודש ינואר 2021, ביל ומלינדה גייטס העניקו מעל 29 מיליארד דולר למטרות פילנתרופיות.

הגירושים המדוברים מגיעים כמעט שנתיים לאחר שאחד מהזוגות העשירים בעולם, ג'ף ומקנזי בזוס, הודיעו על גירושיהם. גירושי בזוס השאירו את מקנזי עם אחזקה של 4% באמזון, והפכה אותה לאחת הנשים העשירות בעולם.

בדרך לגירושים היקרים בהיסטוריה?

מה יעלה בגורל ההון המשותף של הזוג? כאמור, בבעלות הזוג קרן פרטית שהם צפויים להמשיך לחלוק כיושבי ראש משותפים. השניים צפויים להמשיך לעצב את האסטרטגיות העתידיות של הארגון, כך לפי לשון ההודעה הרשמית שפורסמה על ידי דובר הקרן.

נכון לרגע זה עדיין לא ברור כיצד הזוג יחלק את נכסיהם הרבים והאם הם חתמו על הסכם ממון לפני שנישאו, אך בשל הסכום הכולל של נכסיהם ורכושם, סביר להניח כי הסכם הגירושים ביניהם יהיה בין הגדולים והיקרים בהיסטוריה.

גייטס החל את דרכו בשנת 1975, אז ייסד את חברת מיקרוסופט, ששווה היום כ-130.5 מיליארד דולר, מה שהופך את גייטס לאיש הרביעי העשיר ביותר בעולם, לפי נתוני פורבס. בשנת 1995, הוכתר גייטס לאיש העשיר ביותר בעולם, עם הון של 12.9 מיליארד דולר, שנה אחת בלבד לאחר שהתחתן עם מלינדה.

לזוג גם נכסים ובתים משותפים בוושינגטון, שם התגוררו עד כה עם משפחתם. כלל הנכסים צפויים להתחלק בין בני הזוג, בהינתן ולא נחתם ביניהם הסכם ממון טרום הנישואים.

צילום התמונה הראשית: Suzie Katz, Flickr

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן