חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דיווח: אבו מאזן הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו ועוזב את המוקטעה

לאחר שבחודשים האחרונים היו שמועות ודיווחים רבים, נראה כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מאס בתפקיד והחליט להתפטר מתפקידו. לפני מספר שבועות נטען שמחמוד עבאס, אשר בקרוב ימלאו לו 80, מעוניין לפרוש. סוכנות הידיעות "שפא", המזוהה עם מוחמד דחלאן, מצטטת היום (רביעי) מקורות שטוענים כי יו"ר הרשות לא ימשיך עקב עייפות. בעבר פורסם כי הקיפאון במו"מ עם ישראל גרם לייאוש אצל המנהיג. 

ייתכן שסיבה נוספת לפרישתו של אבו מאזן היא הקיפאון במו"מ המדיני עם ישראל, כשסבב השיחות האחרון התקיים באפריל 2014. בחודש מאי הציב יו"ר הרשות הפלסטינית תנאים לחידוש המו"מ: הקפאה מוחלטת של הבנייה ביהודה ושומרון, ולשחרורם המיידי של כל הפלסטינים שנכלאו בישראל לפני הסכמי אוסלו והיו אמורים להשתחרר לפני 2014. בנוסף, התנה אבו מאזן את חידוש השיחות בהתחייבות שהן ימשכו לפחות שנה.

באופן פורמלי אין לאבו מאזן סגן, וברשות כבר גוברים הקולות למינוי מישהו לתפקיד, השם המוביל במסדרונות השלטון במוקאטעה הוא סאיב עריקאת. מוקדם יותר היום מונה עריקאת, ראש צוות המו"מ הפלסטיני כחודש לאחר מינויו למזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, מה שלדעת רבים, סולל את דרכו לתפקיד יורשו של אבו מאזן בתפקיד יושב הראש.

הולך הביתה? אבו מאזן | צילום: thinkstockphotos

המועמדות של עריקאת התאפשרה לאחר פיטוריו בתחילת החודש של יאסר עבד רבו מהתפקיד. סלים זענון, חבר הוועד הפועל, בירך את עריקאת על מועמדותו ואיחל לו "התחלה חדשה בהפעלה מחדש את מנגנוני הארגון ומוסדות אש"ף, כדי שיישאר הנציג הלגיטימי היחיד של העם הפלסטיני בכל העולם, עד להקמת המדינה העצמאית ובירתה מזרח ירושלים, וחזרת הפליטים לאדמתם", כדבריו.

עריקאת נחשב ליורשו של אבו מאזן, גם בשל הפופולריות שהוא צבר בשנים האחרונות בקרב הפלסטינים: "אבו מאזן הוא שהציג את מועמדתו של עריקאת לתפקיד מזכ"ל הוועד הפועל – ופירוש הדבר שהוא רואה בו סגנו".

לכתבה באתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן