חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דליה איציק מסבירה: כך רכשתי את הדירה

בעקבות הביקורת הציבורית של אלדד יניב ואחרים שדרשו ממנה לפרסם את מקורות המימון לדירת שרכשה בת"א פרסמה היום (א') יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק הודעה מפורטת בעמוד הפייסבוק שלה שבה הודיעה כי הורתה לרואה החשבון שלה להציג הצהרת הון מעודכנת ולפרסם אותה במלואה לציבור.כמי שמאמינה בחשיבות תפקיד הנשיא ובסמכותו המוסרית, תמיד האמנתי שהנשיא צריך לפעול בשקיפות ולהוות דוגמא.

בדף נכתב כי: "היום הנחיתי את רואה החשבון שלי להכין בעבורי בהקדם הצהרת הון מעודכנת, שאותה אפרסם לציבור במלואה (הצהרת ההון האחרונה שלי מהכנסת היא מ-2012, וכבר הוריתי לכנסת למסור העתק ממנה לכל דורש).

"אני קוראת לכל המועמדים להצטרף אלי ולפרסם את הצהרת ההון שלהם ואת הצהרת הבריאות שלהם בהקדם האפשרי.


פירוט מלא של רכישת הדירה. דליה איציק | צילום: רויטרס

"עד להשלמת הנייר הפורמלי, חשוב לי שתדעו שעבדתי כל חיי. כבר בכיתה ד' התחלתי לעזור בכלכלת המשפחה (כיוון שאמי נאלצה לפרנס את שמונת הילדים בעצמה), דרך היותי מורה ועד לתפקידים ציבוריים בכירים בעירית ירושלים, בכנסת ובממשלה ב-26 השנים האחרונות.

"בעלי ואני חיים עשרות שנים בדירה צנועה בירושלים. בשנת 2009 רכשנו דירת קטנה ב-923 אלף שקלים בעיר, מכסף שפדיתי מקרן ההשתלמות בניהול פסגות שלי ושלי בעלי. בשנה שעברה החלטנו למכור אותה, כדי להשתמש בכסף הזה לרכישת דירה בת"א.

"כדי לבצע את הקניה, השתמשנו ב-500 אלף שקל שקיבלנו מאביו של בעלי אשר מכר דירה, תיקון בהפרשות פנסיה בגובה 450 אלף שקל, בהלוואה שלקחתי מאחי (כ-750 אלף שקל) ובכל החסכונות של בעלי ושלי (בסביבות מיליון שקל) שחסכנו כל חיינו.

לאחר מכן לקחנו מבנק לאומי (סניף רמת גן) משכנתא של 1.9 מיליון, שחלקה יוחזר כאשר נשלים את מכירת הדירה בירושלים (הדירה נמצאת בשלבי מכירה סופיים). כל המסמכים הרלוונטיים יימסרו כמובן במסגרת הצהרת ההון. זהו כל הסיפור.

איציק הוסיפה ואמרה: "כמו רבים מבני דורי אשר עבדו קשה, הגענו ליציבות כלכלית יחסית. אולם העושר הכספי (לא שיש רע בכך) לא עניין אותי, אלא המשך השליחות הציבורית לאורך עשרות שנים.

"היו שייעצו לי לא "להגביר את השיח" בנושא, אבל אני מאמינה שלהיפך – אור השמש הוא אכן המחטא הטוב ביותר. כך נהגתי בכל תפקידיי הציבוריים והממלכתיים, וכך אמשיך לנהוג תמיד.

"כמי שכיהנה כנשיאת המדינה בפועל אני יודעת היטב כי מי שיבחר השבוע להיכנס לבית הנשיא יהיה חייב לחזק באופן מיידי את אמון הציבור במוסד זה. אם אבחר – כך אעשה".

לכתבה במעריב השבוע

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן