חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דרך המלך: הושק מרכז החדשנות Highroad לתחום הערים החכמות

באירוע חגיגי במגדל עזריאלי שרונה בתל אביב נחנך מרכז החדשנות Highroad, המתמחה בתחומי הערים החכמות וה-Mobility. לאחר תקופת הרצה מוצלחת, במסגרתה זכו לתמיכת וליווי האקסלרטור כארבע חברות סטארט-אפ, נחשפו באירוע המיזמים החדשים שיצטרפו למרכז, שיזכו בין היתר להשקעה של עשרות אלפי דולרים כל אחד.

בין המיזמים החדשים נמנים Slyde, המתמחה בניהול היסעים חכם לבתי ספר; RoadSense, המפתחת טכנולוגיה להפיכת כל כביש לכביש חכם ובכך משפרת את חוויית הנסיעה בכביש ומגבירה את בטיחות הנוסעים; Telicomm, המפתחת מערכת אלחוטית לרישות ערים במצלמות; וחברת ITC, המפתחת מערכת חכמה ייחודית לאופטימיזציית מערכות רמזורים.

"תחום הערים החכמות נמצא בעלייה" | צילום: לירן יתום

מרכז Highroad, אשר הוקם על ידי חברת PGL וקבוצת indihub, הוא מתחם עבודה המספק מעטפת של עזרים טכנולוגיים מתקדמים בשילוב עם תמיכה עסקית ופיננסית לחברות סטארט-אפ ומיזמים משלביהם הראשוניים. זאת, מתוך הכרה ביכולות הצוות והמנטורים לתרום מהידע הרב והקשרים שצברו לאורך השנים. 

במתחם של Highroad ניתן לפגוש מיזמים שונים שצפויים לשנות את החיים של כל אחד מאתנו במהלך השהות במרחב הציבורי. Highroad הינו מרכז ידע עצום שבין תכניותיו השונות ילווה לאורך השנה כ-15 חברות סטארט-אפ אשר זוכות לחליפה מותאמת אישית לפי צרכיה, יעדיה ויכולותיה.

איל הופמן, שותף מנהל Highroad: "תחום הערים החכמות נמצא בעלייה בכל העולם, כאשר הולכת וגדלה ההבנה שחיי היומיום שלנו משתנים כל הזמן והמרחב הציבורי צריך להתאים את עצמו, גם עבור האוכלוסיה וגם עבור הרשויות עצמן. בישראל מתפתחת סצנת הייטק חדשנית שכבר מצעידה את התחום אל העתיד. מרכז החדשנות Highroad נולד מתוך הכרה בקיומו של צורך הדדי, בקרב יזמים, חברות ותיקות מהתעשייה, רשויות מקומיות ואף מדינות, לייצר פתרונות טכנולוגיים איכותיים. אנחנו בוחרים במיזמים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לשינוי פני המרחב העירוני והציבורי על כל היבטיו, מתוך חזון להפוך אותו ליעיל, נוח וחכם יותר".

מעטפת טכנולוגית בשילוב עם תמיכה פיננסית | צילום: לירן יתום

את אירוע ההשקה פתח דב הופמן, יו"ר Highroad ומנכ"ל PGL ולאחר מכן הציגו חלק מהסטארט-אפים השותפים של המרכז מתקופת ההרצה, בהם ACiiST, אשר פיתחה מערכת טכנולוגית לניהול תשתיות תקשורת של ערים חכמות; Aura, המפתחת מערכת ניהול איכות אוויר חכמה; ו-Civdrone, המפתחת מערכת אוטונומית לסימון נקודות פיזיות באתרי בנייה באמצעות רחפן.

תחומי התמחות

למרכז החדשנות Highroad מספר תחומי התמחות מרכזיים: הראשון הינו האקסלרטור. התכנית של Highroad מספקת לחברות סטארט-אפ מימון ראשוני, ליווי פעיל של מנטורים, ייעוץ מומחים מהתעשייה, גישה למעבדות הטכנולוגיה של המרכז, גישה ללקוחות ולמשקיעים אסטרטגיים וכן מתחם עבודה מלא ומאובזר במיקום מרכזי. כל אלה בגישה אישית, מקצועית ותפורה בהתאם לצרכי החברה.


תחום ההתמחות השני של המרכז הינו השקעות אסטרטגיות, הכוללות השקעות pre-seed ו-seed בחברות סטארט-אפ משלביהן המוקדמים. לצד ההשקעה המרכז מספק את המעטפת המקצועית והעסקית לטובת קידום החברה.

על רקע הניסיון הרב וההיכרות המעמיקה עם דרישות השוק, Highroad מפעילה מעבדות טכנולוגיות, במסגרתן מפתחים פתרונות חדשניים מתוך היכרות עם הדרישות, הצרכים והאתגרים הדינמיים של השוק, יחד עם הבנה עסקית מעמיקה וידע מקצועי רב ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן