חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דרעי התפטר ממשרד הכלכלה; נתניהו: "אאשר את המתווה"

מתווה הגז על סף חתימה. השר אריה דרעי הודיע היום (ראשון) על התפטרותו ממשרד הכלכלה, וזאת כחלק מכוונתו של ראש הממשלה להתגבר על המכשול הבירוקרטי ולאשר את מתווה הגז.

נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה למתווה ולכך שהוא יקבל את תיק שר הכלכלה לאחר התפטרות דרעי ואמר: "אשלים את המהלך, המשרד יעבור אליי ואני אאשר את המתווה". עוד אמר רה"מ: "למשרד לקידום הנגב והגליל יתווסף הטיפול גם בפריפריה החברתית והוא ייקרא 'המשרד לקידום הפריפריה, הנגב והגליל'. בהמשך אני בטוח שנמצא דרך לתת ביטוי הולם נוסף למעמדו של השר דרעי כראש מפלגה חשובה בקואליציה, הוא שר ותיק ומנוסה בממשלות ישראל".

"הגז יהיה מנוע הצמיחה מספר אחת"

"היום אנחנו עושים צעד גדול לקידום אספקת הגז במדינת ישראל. הגז הוא מנוע צמיחה מספר אחת של ישראל בשנים הקרובות. מדובר קודם כל בהשקעות של הרבה מאוד מיליארדי דולרים כבר בשנתיים הקרובות ויצירת תעשיות נלוות, מה שייתן מקומות עבודה רבים לאזרחי ישראל. אספקת הגז תסייע בהורדת מחירי האנרגיה והורדת יוקר המחיה. הדבר ייתן גם עצמאות אנרגטית למדינת ישראל. לא נהיה תלויים במקורות אנרגיה זרים – דבר שהוא חשוב מאוד למדינת ישראל. זה יזרים גם מאות מיליארדי שקלים לאורך 20 השנים הקרובות לאזרחי מדינת ישראל, לתקציבי רווחה, תקציבי חינוך, תקציבי בריאות, דבר חשוב מאוד למדינה" אמר נתניהו.

"מזכיר את הוויכוחים על כביש 6"

"הוויכוחים שהובילו אותנו לנקודה הזאת מזכירים לי את הוויכוחים שהיו בזמנו על כביש 6. היו ויכוחים סוערים על כביש 6 והיום אף אחד לא מבין בכלל איך המדינה הסתדרה בלי כביש 6 והיא באמת לא הסתדרה. אותו הדבר יקרה גם במתווה הגז. אני חושב שכעבור שנה, שנתיים, שלוש, כולם יבינו שזה היה צעד הכרחי. אני הבטחתי שנעביר את המתווה, והיום אנחנו עושים את הצעד המשמעותי ביותר כדי לעשות זאת", הוסיף ראש הממשלה.

"התפטר בצער". דרעי | צילום: מרק ישראל סאלם

אריה דרעי אמר היום: "אני מודיע היום על התפטרותי ממשרד הכלכלה. אני עושה זאת בצער והסיבה היא שלא נמצאה דרך לפתור את הוצאת מתווה הגז לדרך. הודעתי מהיום הראשון במשרד הכלכלה כי לא אחתום על סעיף 52 שמשמעותו עקיפת הממונה על ההגבלים. כשלא נמצא רוב בכנסת ללקיחת הסמכויות ממני, לא נותרה לי ברירה אלא להתפטר, כי המדינה חייבת לצאת לדרך עם מתווה הגז. המתווה, שפעלתי כדי להכניס בו שיפורים, הוא הרע במיעוטו והמדינה זקוקה למיליארדי השקלים שיכניס לה הגז".

"אני מתפטר היום ממשרד הכלכלה אך מבטיח להמשיך לפעול בממשלה ובכל מקום ללא לאות וללא פשרות למען העם והמדינה ובעיקר למען השכבות החלשות, בנגב ובגליל, בשכונות ובפריפריה ולמען כל אלה שאין להם", אמר דרעי.

שר החינוך נפתלי בנט, בתחילה התנגד לפעולת ראש הממשלה, אך מרגע שנתניהו קיבל את דרישתו שלא להעביר סמכויות לדרעי בנושא בתי ספר בפריפריה, בנט הודיע כי יצביע בעד המהלך.

לכתבה באתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן