חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הבת של לב לבייב נתבעת בבית משפט בארה"ב

חגית סופייב-לבייב, בתו של טייקון היהלומים והנדל"ן לב לבייב, עומדת במרכזה של סערה משפטית בעיר דלאוור שבארה"ב, הנוגעת לחברת טלי יהלומים, אשר 50% ממנה מוחזקות על ידי חברת LGC USA Holdings, בה משמשת חגית כנשיאה, ו50% נמצאים בידי ירון תורג'מן, המשמש גם כמנהל החברה – כך על פי סוכנות הידיעות בלומברג‏‎.‎‏

על פי כתב התביעה, שהוגש אתמול, לבייב מנסה באמצעות‎ LGC ‎‏"לחלץ פיצוי לא מוצדק מ'טלי', המחזיקה באלפי יהלומים, וזאת על-ידי "מכירת חיסול".

עוד נטען בכתב התביעה כי חגית התערבה במהלך הפעילות העסקית בכך שדרשה שחתימתה תופיע על כל ההמחאות העסקיות של החברה וכי העלתה חשדות מופרכים בכוונה תחילה, ש"מישהו חומק במדרגות האחוריות של משרדי החברה ובידו שקית נייר חומה וגדולה", בזמן שהיה מדובר במנהל המשרד שלקח המחאות לרואה החשבון של החברה.

עורכי הדין של טלי ביקשו מבית המשפט צו מניעה כדי לאפשר לחברה לשלוט בפירוקה וכדי להדיר את LGC מתהליך הפירוק.

צרות בעסקי היהלומים. לב לבייב | צילום: אריאל ירוזולימסקי

תגובת קבוצת לבייב: "קבוצת לבייב, באמצעות חברת LGC האמריקאית ונשיאת החברה חגית סופייב לבייב, פנתה בימים האחרונים לבית המשפט בניו יורק במטרה לקבל סעדים זמניים נגד חברה בבעלותה בשותפות עסקית עם ירון תורג'מן בענף היהלומים בניו יורק וזאת כחלק מהליך פירוק החברה המשותפת.

"ביום שני האחרון, לאור ראיות שסיפקה קבוצת לבייב נגד תורג'מן בהן נראים אנשיו משמידים ומסלקים ראיות ממשרדי החברה ומבצעים פעולות חשודות במשרדי החברה ובמחשביה, שעה שהמשרד היה סגור, הורה בית המשפט בין היתר על החלפת המנעולים של משרדי החברה ואסר על תורג'מן ואנשיו להיכנס ללא ליווי של נציג מקבוצת לבייב.

בתגובה להחלטת בית המשפט הוגשו על ידי תורג'מן בקשות שונות לבית המשפט בדלאוור המבקשות למנוע את הסעדים הזמניים, והמנסות לצייר מציאות שאינה קיימת, למותר לציין כי הבקשות נדחו. קבוצת לבייב מאמינה במערכת המשפט בארץ ובארה"ב ובטוחים כי הצדק יעשה".
לבייב (27) נכנסה לתפקידה כמנכ"לית הזרוע האמריקאית של חברת אפריקה ישראל השקעות באוגוסט האחרון, כחודש לאחר שוד התכשיטים במלון קרלטון אינטרנשיונל בקאן, אז הפסיד לב לבייב כ-136 מיליון דולר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן