חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המשקיעים חששו ממס הרכישה: שיא חדש בעסקאות נדל"ן בחודש יוני

שיא חדש במספר רכישת הדירות בחודש אחד, כך עולה מהסקירה השבועית של הכלכלן הראשי במשרד האוצר. סך הדירות שנרכשו בחודש יוני עמד על 16.1 אלף דירות, גידול של 42 אחוזים בהשוואה לחודש מאי וגבוה ב-15 אחוזים מרמת השיא הקודמת שנרשמה בדצמבר 2013.

בעוד שרמת השיא של דצמבר 2013 נרשמה על רקע גל מכירות משקיעים, טרם כניסתו לתוקף של ביטול הפטור ממס שבח למי שבבעלותם "דירה נוספת", רמת השיא הנוכחית נרשמה על רקע הקדמת רכישות של משקיעים טרם העלאת שיעור מס הרכישה על רוכשים אלו, העלאה שנכנסה לתוקף בסוף יוני.

צילום: מרק ישראל סלם

גם רכישת דירות על ידי משקיעים הגיעה ביוני לרמתה ההיסטורית הגבוהה ביותר, הן במונחים כמותיים והן כשיעור מסך העסקאות. סך הדירות שרכשו המשקיעים עמד על 6,400, 90% יותר מרמת השיא הקודם שנרשם בדצמבר 2010, כאמור על רקע הקדמת רכישות של משקיעים באותו חודש.

יש לציין כי כמות זו של רכישת דירות להשקעה שנרשמה בחודש יוני שקולה לכמות הרבעונית הממוצעת של דירות להשקעה שנרכשו מאז החל גל רכישות המשקיעים בשנת 2007.

סך הדירות שרכשו המשקיעים בחודש יוני היווה 40 אחוזים מסך העסקאות, גידול של 11 אחוז בהשוואה לחודש מאי וגבוה בשישה אחוזים מרמת השיא הקודם, שנרשמה בדצמבר 2010.

לכתבה באתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן