חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הסדר טיעון בפרשת דן כהן: ירצה 6 שנות מאסר וישלם 10 מיליון שקל

הסדר טיעון בפרשת השופט לשעבר דן כהן נקבע היום בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). על פי ההסדר יודה כהן בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירת שוחד, עבירת מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

בהתאם להסדר הטיעון יעתרו כעת הצדדים בפני בית המשפט בבקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר של 6 שנים (ממנו תנוכה תקופות המעצר בארץ ובחו"ל), חילוט של 4 מיליון שקל על פי סעיף 297 לחוק העונשין, קנס בסך 6 מיליון שקל (3 שנות מאסר חלף קנס) ומאסר על תנאי לתקופה בהתאם לשיקול דעת בית המשפט.

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

את הפרקליטות ייצגו עורכי הדין אורלי דורון, יהודית תירוש ואבי ארוניס, ואת הנאשם ייצגו עורכי הדין איתן מעוז ודניאל עינב. הצדדים עדכנו את השופט חאלד כבוב בדבר ההסדר. הדיון יתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 9:00 בבוקר.


דן כהן | צילום: רויטרס

דן כהן שימש בעבר כשופט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. לפני כן שימש כדירקטור בחברת החשמל, וב-1993 מונה גם ליו"ר ועדת הנכסים של החברה. במסגרת תפקידו זה פעל לאישורן של עסקאות רכש במאות מיליוני שקלים, ובהן רכישת טורבינות גז מחברת "סימנס" ורכישת קרקע מצפון לתחנת הכוח אשכול באשדוד מחברת "רוגוזין". באביב 2001 פרש כהן מתפקידו בחברת החשמל.

בשנת 2009 הוגש נגד כהן כתב אישום בחשד לקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים (מחברת סימנס ומחברת "רוגוזין"), קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, סיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ושיבוש מהלכי משפט.

בעקבות בקשה של רשויות החוק בישראל נעצר כהן ב-25 באוגוסט 2009 בלימה בירת פרו. עם המעצר ביקשה ישראל את הסגרתו. באוקטובר 2009 אישר בית משפט בפרו את בקשת ההסגרה. בסוף נובמבר שוחרר כהן למעצר בית ובדצמבר 2009 החליט בית משפט בפרו על ביטול צו ההסגרה בשל פגמים שמצא בית המשפט בבקשה הישראלית. לאחר דיון בנושא החליט בית המשפט העליון בפרו לאשר את הצו, והורה על הסגרתו של כהן לישראל, אולם בינואר 2011 החליט נשיא פרו להקפיא את הליך ההסגרה, וזאת מבלי שנימק את החלטתו.

ב-16 במרץ 2013 נענו שלטונות פרו לבקשת ישראל להסגרת כהן, והעלו אותו על מטוס בדרכו לישראל. באותו החודש כבר נחת כהן בישראל, ונעצר בנמל התעופה בן-גוריון. מעצרו הוארך עד תום ההליכים המשפטיים. באפריל 2013 החליט בית המשפט העליון לדחות את הערר שהגיש כהן על החלטת המחוזי בנימוק כי כהן אינו ראוי לאמון. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן