Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo

הפריימריז בעבודה: יחימוביץ' ושפיר ראשונות, שמולי שלישי

העבודה בחרה: ניצחון גדול לשלי יחימוביץ' ולכוח הנשי במפלגת העבודה ומכה ליו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל. חברת הכנסת שלי יחימוביץ', לשעבר יו"ר המפלגה, נבחרה בפריימריז של מפלגת העבודה במקום הראשון, שלישי ברשימה לאחר יצחק הרצוג וציפי לבני.

למקום הרביעי ברשימה, שני בפריימריז, הגיעה הפתעת הבחירות המקדימות, סתיו שפיר, ואחריה בסדר יורד, איציק שמולי ממנהיגי מחאת קיץ 2011, ח"כ עומר בר לב (מקום שישי), במקום השביעי שוריין מזכ"ל המפלגה, חיליק בר. המקום השמיני מיועד לנציג "התנועה", חבר הכנסת עמיר פרץ. לעשירייה הראשונה הצליחה להתברג גם מרב מיכאלי שדורגה במקום התשיעי, וסוגר את העשיריה הראשונה, איתן כבל, שדובר על כך שיאבק מול יחימוביץ' על הבכורה.

את העשרייה השנייה פותח שיריון, שאליו מיועד שאול מופז, עמוס ידלין או פרופ' מנואל טרכטנברג. למקום ה-12 הגיע חבר הכנסת אראל מרגלית, ואחריו מיקי רוזנטל במקום ה-13. בשני המקומות הבאים פנים חדשות. במקום ה-14 הצליחה להכנסת עורכת הדין רוויטל סוויד, ומיד אחריה, במקום המשוריין לתנועת המושבים ווהקיבוצים, נכנס דני עטר יו"ר המועצה האזורית גלבוע.

בקרב על נציג מגזר המיעוטים. גבר שדרן הספורט, זוהיר בהלול, על השר לשעבר, ראלב מג'אדלה ונבחר למשבצת במקום ה-17. במקום ה-18 נבחר מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי. וכך, לאחר קדנציה ללא יצוג, יהיו לתנועה הקיבוצית ולתנועת המושבים שני נציגים. למקום ה-19 ברשימת העבודה נבחרה חברת הכנסת מיכל בירן, ונועל את העשיריה השנייה נחמן שי.

הסקרים מנבאים למפלגת העבודה כ-24 מנדטים. המקום ה-21 ברשימה משוריין ל"תנועה". למקום ה-22 נבחרה איילת נחמיאס-ורבין ואחריה פרופסור יוסי יונה. שני המקומות הבאים, 24-25 מיועדים לנציגי התנועה. מי שנדחקו לתחתית הרשימה וכנראה לא יהיו בכנסת ה-20 הם הח"כ המכהן, משה מזרחי, שנבחר 27, ועורך הדין אלדד יניב, שאנשי המטה שלו ציפו עד אמש כי יהיה הפתעת הבחירות.

הישג גדול לחברת הכנסת הצעירה. שפיר | צילום: מרק ישראל סלם

במקום ה-31 נבחרה היועצת האסטרטגית, בהירה ברדוגו ואילו הרב הרפורמלי גלעד קריב הגיע למקום ה-32. השר לשעבר ראלב מג'אדלה, שהתמודד על משבצת המיעוטים עם זוהר בהלול נדחק למקום ה-35. איש העסקים, אלון פילץ נבחר רק במקום ה-36. התוצאות הרשמיות כולל נתוני הצבעה יפורסמו הבוקר בשעה 08:30 בבית סוקולוב על ידי יו"ר ועדת הבחירות, השופט יעקב שמעוני, והרשימה כולה תוצג בטקס חגיגי בקיבוץ שפיים.

הרשימה המלאה:

1.יצחק הרצוג
2. משוריין לתנועה
3.שלי יחימוביץ'
4.סתיו שפיר
5.איציק שמולי
6.עמר בר לב
7.יחיאל בר – מזכ"ל המפלגה
8.משוריין לתנועה
9.מרב מיכאלי
10.איתן כבל
11.שריון של הרצוג
12.אראל מרגלית
13.מיקי רוזנטל
14.רויטל סוויד
15.דני עטר
16.התנועה
17.זוהיר בהלול
18.איתן ברושי
19.מיכל בירן
20.נחמן שי
21.התנועה
22.אילת נחמיאס ורבין
23.יוסי יונה
24.התנועה
25.התנועה
26.סאלח סעד
27.לאה פדידה
28.רוברט טיבייב
29.משה מזרחי
30.אלדד יניב
31.בהירה ברדוגו
32.גלעד קריב
33.איתן שוורץ
34.אליס גולדמן
35.ראלב מג'אדלה
36.אלון פילץ
37.שימי בראון
38.כהן חיה
39.אעלימי נזאר
40.אבו סייח איברהים
41.טרודי סלמאן
42.כרמל ליאור
43.מלמד למואל
44.סרביה מרקו
45.גלעדי אלון

"למעט תקלות טכניות, לא נתקלנו בשום תלונה שנוגעת לטוהר הבחירות, לזיופים או לאי סדרים", אמרה אמש בסיפוק היועצת המשפטית של העבודה, שולי אשבול. למרות הדיווחים על דילים ועל רשימות חיסול, בין היתר של ההסתדרות, אמר אתמול יו"ר המפלגה יצחק הרצוג, שהצביע עם רעייתו בקלפי בעיר מודיעין: "אצלנו אין דילים ואין רשימות חיסול. הכל אגדות אורבניות".

לדבריו, הרשימה שתוצג הערב באירוע חגיגי בקיבוץ שפיים תהיה "הרשימה הנקייה ביותר והאיכותית ביותר שתוביל את העתיד של אזרחי ישראל". הבחירות אתמול התקיימו באווירה חגיגית ונינוחה. הקלפי המרכזית הוצבה בבית סוקולוב בתל אביב, ולמצביעים המתינו פעילים של המועמדים ובידיהם שלטים, כרזות ובלונים צבעוניים. פעיליה של חברת הכנסת סתיו שפיר חבשו לראשם פאות ג'ינג'יות, כצבע שערה של הח"כית.

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן