חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

וואלה: סופה של החברות – זקן הסכימה להעיד כנגד אולמרט; הפרקליטות תכריע

שולה זקן, יד ימינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הסכימה להעיד נגד אולמרט במסגרת הסכם עד מדינה – והיא תרצה תקופת מאסר משמעותית – ככל הנראה כשנת מאסר – כך נודע לוואלה! חדשות. הבוקר (שלישי) מתקיימת ישיבה גורלית במשרד המשפטים בהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן-ארי, שמנהלת את התיק. בישיבה יוחלט האם לחתום על ההסדר המסתמן עם זקן.

לכתבה המקורית באתר וואלה!

אמש נפגשה זקן עם פרקליטיה, עורכי הדין עפר ברטל ודב כהן-גלעד, שחיברו את פרטי ההסכם שצפוי להפוך אותה ל"עדת זהב" עבור הפרקליטות, אם זו תחליט לחתום על ההסכם.

מוכנה להעיד נגד הבוס. זקן | צילום: מרק ישראל סלם

לטענת מקורבים להליך המשפטי, במסמך שישמש בסיס לעדותה החדשה של זקן ישנם פרטים "מרתקים" לגבי התנהלותו של אולמרט ובכירים אחרים במערכת השלטונית, כמו גם חשיפה של שיטת ה"מאעכרים" במערכת הציבורית ושל מערכות הקשרים לכאורה של אולמרט עם גורמים שונים. ההערכה המשפטית היא שאם אכן ייחתם ההסכם, יצטרכו בפרקליטות לזמן עשרות עדים חדשים וייתכנו נאשמים נוספים הן בתיק הולילנד והן בתיקים אחרים שעשויים להיפתח.

בימים האחרונים רבו הקריאות בציבור למען חתימת הסדר עד מדינה עם זקן על מנת שהציבור יוכל לשמוע את גרסתה. התנועה לאיכות השלטון פנתה ביום ראשון לפרקליט המדינה שי ניצן וביקשה להגיע להסדר עם מזכירת ראש הממשלה לשעבר, כדי שתחשוף גרסתה במשפט הולילנד.

עורך הדין אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון מסר בתגובה לפרסום הראשון בוואלה! חדשות כי בתנועה דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה, מפרקליטת המחוז ומפרקליט המדינה להגיע להסדר עם זקן, שאת לאור העובדה האחת שלציבור בישראל יש "הזכות לדעת אחת ולתמיד מהן כל פרשיות השחיתות בהן היה מעורב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לא רק ראשונטורס והולילנד אלא כל אלה שהשחיתו את המערכת הפוליטית ב-30 השנים האחרונות. אחת ולתמיד יש לפוצץ את מורסת השחיתות ולהבין איך השיטה עבדה ועוד עובדת. לכן על הפרקליטות ישנה חובה מוסרית ומשפטית להפוך את זקן לעדת מדינה". שרגא מסר עוד: "אני מציע להם לא להיות שאננים ולא לחשוב שאולמרט ביד שלהם. אי קיום העסקה יהיה בכייה לדורות במידה שבית המשפט יחליט לזכותו והציבור בישראל לעולם לא יידע את האמת".

זקן מבטיחה פרטים חדשים על התנהלותו. אולמרט | צילום: מרק ישראל סלם

המסמך הזה הוא שעומד בבסיס המחלוקת בין זקן לפרקליטות שמעוניינת לקבל מידע חדש ופרטים נוספים שהיו ידועים רק לזקן. עוד מתלבטים בפרקליטות אם נכון לסכן את התיק בנקודת הזמן הנוכחית, כאשר מסתמנת הרשעה, ולא בטוח שישנו צידוק לפתוח את ההליך המשפטי מחדש. חיזוק לכך ניתן אולי למצוא בהחלטתו של השופט דוד רוזן שנקב אתמול במועד הכרעת הדין בתיק ל-31 בחודש, ובכך ייתכן – אותת שאין לו באמת צורך בזקן כדי להכריע בתיק.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן