חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

חוצפה היא שם המשחק: הזוג נתניהו משוכנע שהוא משפחת מלוכה

"אפילו אריק איינשטיין אמר שמוצצים את דמו של נתניהו", אמר בנימין נתניהו, בניסיון להיחלץ מפארסת חזירות נוספת מתוצרת משפחתו. מדובר בשבירה של שיא החוצפה. אם יש מישהו שמוצץ כאן דמים, זה נתניהו. נכון, הדרישה הבלתי נגמרת ובלתי נתפסת להעמיד את כל הוצאותיה השערוריות של המשפחה המלכותית על חשבון קופתו הנקובה של הציבור, לא תמיד באה ממנו. היא באה, איך להגיד, מגורמים במשפחה. אבל העובדה שבסוף אנחנו משלמים, נזקפת לחובתו.

לקושש אמירה של אריק איינשטיין משנת 1997, זוהי חוצפה שאין כדוגמתה. בעצם, יש כדוגמתה: מי שיציץ לדו"ח ההוצאות של משפחת נתניהו, על שלושת מעונותיה המפוארים, יבין שחוצפה זה שם המשחק כאן.

לא יודעים חיסכון מהו. בנימין ושרה נתניהו .צילום: מרק ישראל סלם

בני משפחת נתניהו מאמינים, באמת ובתמים, שהם משפחת מלוכה. הם משוכנעים שאנחנו צריכים למלא להם מים בבריכה, שאנחנו צריכים לממן גינון בעשרות אלפי שקלים בווילה הפרטית שלהם, שאנחנו צריכים לשלם למעלה מ-300 אלף בשנה לתחזוקת הבית הפרטי שלהם בקיסריה (ועוד כמה אלפים על הבית הפרטי ברחוב עזה בירושלים), שאנחנו צריכים להסיע קייטרינג יקר מירושלים לקיסריה, שאנחנו צריכים לממן נרות ריחניים באלפי שקלים, ועוד ועוד. מגיע להם. אתם יודעים למה הם משוכנעים בזה? כי הם יכולים. כי הם צודקים. כי זה קורה כבר שנים, ואנחנו מקשקשים משהו וממשיכים הלאה.

איך אני יודע? פשוט, כי פרסמתי את רוב הדברים האלה. את העובדה שהגברת נתניהו תובעת לממן את הבית הפרטי בקיסריה על חשבון המדינה, דוגמת בית השרד הממשלתי בירושלים. את העובדה שנתן אשל משמש, בעיקר, כבלדר וקצין משק לתחזוקת כל הבתים הללו, על חשבוננו. את העובדה שהיא דורשת למלא גם מים בבריכה בקיסריה, על חשבוננו.

משוכנעים שמגיע להם. למה? כי הם יכולים. צילום: מרק ישראל סלם

בזמנו, הוציא מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי הנחיה מיוחדת, בכתב, "על דעתו של ראש הממשלה", לא למלא מים בבריכה בקיסריה על חשבון המדינה. לא הייתה לו ברירה, היה צריך לעצור את זה. על פי הדו"ח שפורסם אתמול, מישהו מילא שם מים. לא הגיוני ש-80 אלף שקל חשבון מים שנתי יכללו רק מקלחות, רק בסופי שבוע, ועוד קצת השקיה בגינה. פשוט לא הגיוני. משפחת נתניהו, בעליבותה, מנסה להפיל את זה עכשיו על המאבטחים. אבל המאבטחים לא מורשים להתקלח שם. כמה מבייש, כמה מעליב, כמה עצוב. כל זה שלנו.

בדרך עוד דו"ח של מבקר המדינה על חינגת ההוצאות של מעונות ראש הממשלה. הרע מכל עוד לפנינו. אבל הסירו דאגה מלבכם. הכלבים ינבחו, השיירה תעבור. רצינו משפחת מלוכה? קיבלנו. נו, טוב. היה שווה. לפחות עצרנו את הגרעין האיראני והבאנו שלום וביטחון.

לאתר דה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן