חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יום לאחר הכרזת עובדי דיסקונט: סכסוך עבודה גם בבנק הבינלאומי

יום לאחר שהכריזה על סכסוך עבודה בבנק דיסקונט, פעלה היום ההסתדרות באופן דומה גם לגבי הבנק הבינלאומי ובנק פאג"י (פועלי אגודת ישראל). זאת בעקבות אי הסכמת ההנהלה להאריך את ההסכמים הקיבוציים בבנק בחמש שנים.

לדברי ההסתדרות העובדים טוענים כי הארכה כאמור נדרשת הן על רקע מסקנות וועדת הריכוזיות והן על רקע התנהלות ההנהלה, שיש בה לטענתם כדי להצר את צעדי ארגון העובדים. זאת בין היתר על ידי צנזור ואי הפצת חוזרי הארגון. סכסוך העבודה הוכרז גם על רקע עומס עבודה בלתי סביר, כדברי עובדי הבנק, בו מועסקים כ-2,200 עובדים.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

"עובדי הבנק מתמודדים עם לחץ עבודה בלתי נסבל ובלתי סביר בכל קנה מידה", אמר היום יו"ר ארגון עובדי הבנק הבינלאומי ובנק פאג"י, חנוך ליבנה. "לא ייתכן שבזמן שהעובדים לא יכולים אפילו לאכול צהריים או לצאת לחופשות שמגיעות להם כדין, הנהלת הבנק, תטען שלפי כל מיני חישובי נוסחאות, לא קיים עומס עבודה".

מנכ"לית הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר-צדיק | צילום: דן לב

"אנחנו מקבלים במשך חודשים ארוכים מאות רבות של פניות מעובדים ועובדות שנתונים לא רק לעומס עבודה חריג, אלא גם לתוקפנות של ממש מלקוחות אחרי שהם נאלצו להמתין בתור למעלה משעה", הוסיף ליבנה.

יו"ר חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע אמר היום כי הוא "מאמין שבמשא ומתן אינטנסיבי וענייני ניתן יהיה לפתור את המחלוקות ולהימנע מצעדים ארגוניים שיפגעו הן בעובדים והן בבנק".

מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "שיעור עליית השכר בבינלאומי היא מהגבוהות במשק הישראלי: 5.8% בשנה, כל שנה, וגם השנה. זאת בנוסף לבונוס נאה שמשולם בימים אלה. לאור תנאי שכר טובים אלה תמוהה הכרזת הסכסוך שנשען על עילות רעועות ושוליות. ההנהלה מצרה על ההכרזה שיש בה אך רק לפגוע בבנק ובעובדיו".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן