חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יחימוביץ': "תשובה נלחם כדי למנוע את רווחי הגז מהאזרחים"

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' יצאה היום כנגד ההילולה הגדולה שמתקיימת, לדבריה, סביב תחילת הזרמת הגז ממאגר תמר למשק הישראלי. בביקורת שמתחה יחימוביץ' על בעל השליטה בחברת דלק, בעלת השליטה במאגר, היא ציינה כי הוא עשה כל שביכולתו כדי למנוע מהישראלים את רווחי הגז, בהתייחסה למאבק במסקנות ועדת ששינסקי למיסוי תגליות הגז.

"אבהיר בעדינות שתשובה לא ברא את הגז הטבעי שעל פני הארץ"', כתבה יחימוביץ'. "כן, יש סיבה טובה לשמחה על הגז שהחל לזרום ממאגר תמר, אבל בין זה ובין מתקפת יחסי הציבור המתוזמנת וחסרת הטעם שהותקפנו בה בחג, שבה הושרו שירי הלל לבורא הגז תשובה, המרחק עצום".

יחימוביץ' מנסה להסביר: "תשובה נלחם באופן מגונה ואגרסיבי יותר מעשור כדי למנוע מהמדינה ומהישראלים להינות באופן הוגן מרווחי האוצר הזה ששייך לכולנו. אני יודעת, הייתי חלק מקבוצה קטנה שנלחמה מולו כשהיה בשיא היוהרה ותחושת הכוח (וניצחנו). הוא עשה לא מזמן תספורת של מליארד וחצי שקל על החסכונות שלכם, וממשיך לנסות לקחת מאתנו מה ששייך לנו". 

שלי יחימוביץ' | צילום: מרק ישראל סלם

"אפשר להרגיע, לשמוח, להעיר הערת אזהרה", ממשיכה יחימוביץ' "תחילתה של הזרמת הגז ממאגר תמר שמול חופי חיפה היא מאורע משמח. אבל, וכאן יש אבל גדול. כל זה יקרה אם נשכיל לשמור אצלנו את האוצר הזה, לפני שנאפשר לברוני הגז למכור אותו ברחבי העולם וכך להגדיל את הכנסותיהם אבל לפגוע בנו".

"אסור לממשלה לאשר בלי דיון ציבורי את מסקנות ועדת צמח על יצוא הגז", סיכמה יחימוביץ'. "הועדה התבססה על הנחות מאוד בעייתיות כשהחליטה להשאיר גז למשק הישראלי לשימוש מצומצם ל-25 השנים הקרובות בלבד. חברי הועדה נכנעו לאינטרסים וללחצים של בעלי ההון. מה בוער להם לאשר יצוא לפני שאנחנו יודעים אם יש מספיק בשבילנו? נילחם נגד מסקנות ועדת צמח, ולטובת כל אזרחי ישראל. כי האוויר, הים, היבשה ואוצרותיהם – הם של כולנו, ולא של קומץ בעלי כוח וממון".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן