חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ירק מסוכן: מעד בגלל מלפפון ויקבל פיצוי של 328 אלף שקל

בית משפט השלום בנתניה קבע שסדרן שעבד בסניף "שופרסל דיל" בעיר יקבל פיצוי של 328 אלף שקלים, לאחר שבמהלך עבודתו החליק על חלקי מלפפון שהיו פזורים על הרצפה, ונפצע.

הסדרן, כיום בן 55, עבד מאז 1999 כסדרן סחורות בשופרסל דרך חברת כוח האדם "גורי יבוא והפצה". בתחילת 2010 הוא נכנס למחסן כדי לסדר אותו. "לא ראיתי שיש בכלל מלפפון על הרצפה. אחרי כמה שניות נפלתי וחטפתי מכה חזקה ביד", הוא משחזר.

הסדרן קרע שריר בכתפו הימנית בעקבות התאונה, ונזקק לטיפול רפואי. נקבעו לו 25 אחוזי נכות, שהוכרו גם על ידי ביטוח לאומי.

שנה לאחר המקרה הגיש הסדרן תביעה, ביחד עם ביטוח לאומי, נגד שופרסל, חברת גורי הפצה וחברת הביטוח "כלל". שופרסל לא טרחה כלל להשיב לתביעה. חברת כוח האדם הודתה כי מסרה לסדרן טפסים שיוכל להעביר לביטוח לאומי. עם זאת, היא טענה שהסדרן המשיך לעבוד עוד כשלושה חודשים לאחר התאונה ואז התפטר ללא הודעה מוקדמת. העובד טען מנגד שעזב כיוון שהבין שאין לו אפשרות לעבוד בסוג כזה של עבודה.

הסדרן קרע שריר בכתפו בעקבות ההחלקה על המלפפון | צילום: fotolia

השופטת חנה שניצר-זאגא קבעה בפסק הדין, כי עדותו של הסדרן אמינה בעיניה במיוחד לאור העובדה שהנתבעות לא סתרו את דבריו בכתבי הגנה שהגישו לבית המשפט.

שופטת ציינה בפסק הדין, כי חובתו ואחריותו של מעסיק לדאוג שהעובד יעבוד בסביבת עבודה בטוחה, יקבל הדרכה, נהלים ואמצעי בטיחות כדי להגן על שלומו, וכי למעשה הן הפרו את חובתן כלפי הסדרן שנפגע. עיקר האחריות נפלה על שופרסל, שתשלם 60 אחוז מהפיצויים. האחוזים הנותרים ישולמו על ידי חברת גורי יבוא והפצה.

יחד זאת השופטת ייחסה לתובע אשם תורם בשיעור של 15 אחוז שכן כעובד ותיק היה אמור להיזהר ולדעת היטב שלעיתים רצפת המחסן מלוכלכת.

הסדרן יקבל פיצוי של 328 אלף שקל והוצאות משפט בשיעור של 17 אחוז. לאחר ניכוי תגמולים לביטוח לאומי, צפוי הסדר לקבל בסך הכל 78,600 שקלים.

לכתבה ב-Mako

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן