חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

כוח נשי

המקום השמח ביותר בבתי חולים הוא ללא ספק מחלקת היולדות, אשר בין כתליה מגיחים אל העולם חיים חדשים. הדבר נכון במיוחד עבור מערך המיילדות והגניקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי, אותו מוביל פרופ׳ אייל ענתבי בסיועו של צוות מקצועי, מנוסה וקשוב. ביחד הם מעניקים ליולדות ולאימהות לעתיד טיפול מסור מאין כמוהו, בשימת דגש יוצאת דופן על צרכיהן האישיים ועל העדפותיהן האינדיבידואליות בתקופה המיוחדת והרגישה אותה הן חוות.

בוקר טוב, עולם!

הבשורה האחרונה במערך המיילדות של המרכז הרפואי ברזילי היא מיזוגן של מחלקת ילודים ומחלקת יולדות לכדי גוף אחד, ״המחלקה לאם ולילוד״. לאחר תהליך, שכלל אבחון הצורך לשנות על ידי מנכ"ל בית החולים ומנהלת הסיעוד, המשך תכנון ואבחון על ידי פסיכולוגית אירגונית, ובהתבסס על הנחת היסוד, לפיה לאחר הלידה ממשיכים האם והרך הנולד להוות יחידה אחת, בוצע האיחוד ומחלקה חדשה נולדה.

מערך המיילדות והגניקולוגיה של ברזילי מציע למטופליו לא רק טיפולי פוריות מתקדמים ומכשור רפואי חדשני, אלא גם צוות אנושי המלווה את האם לאורך כל שלבי ההיריון, החל ממעקב צמוד על מצבה ועל מצב העובר שברחמה, דרך יום הלידה האינטנסיבי והמרגש, וכלה בהתאוששות ובהסתגלותו של זוג ההורים למצב החדש.

הצוות הרפואי המקצועי של המחלקה בקיא בכל המידע העדכני ביותר בנושאי היריון ולידה, ויש ביכולתו להדריך את האם לעתיד בכל הנוגע לנושאים כגון סוכרת היריון, שינויים ברצפת האגן, תזונה ופעילות גופנית המתאימות לנשים הרות, היריון בגיל מבוגר, הנקה ועוד. בנוסף, המרכז מציע קורס הכנה ללידה ברמה הגבוהה ביותר.

פרופ' אייל ענתבי

״נפש בריאה בגוף בריא״

רפואה זה לא רק גוף, זה גם נפש. חדר הלידה של המרכז הרפואי ברזילי ממוקם על גבעה הצופה לים, וטובל בסביבה ירוקה ומשרת רוגע. אווירת האינטימיות והקרבה לטבע באה לידי ביטוי גם באופיו של הצוות המקצועי, העוטף את היולדת בתחושה חמה ומשפחתית, מתוך שאיפה להעניק לה חוויית לידה בטוחה, תומכת ומוגנת, הן גופנית והן נפשית. על הצוות המקצועי אף נמנה יועץ אסטרטגי מיוחד למגזר הדתי והחרדי, האמון על מתן מענה הולם ונכון לצרכיה של אוכלוסייה זו.

צוות האחיות והמיילדות של ברזילי, בראשותן של הגב׳ יוספה גבאי והגב׳ ענת אליאסי, מדריך את היולדת מבעוד מועד במקצועיות וברגישות בנוגע לכל השלבים אותם היא צפויה לחוות ולעבור. לצד החיבוק שמעניק הצוות לאם, הוא מתורגל ובקיא בהתנהלות במצבי חירום ובמתן מענה מידי, יעיל ומציל חיים לכל סיבוך אפשרי.

הדגש ששם צוות המחלקה על צרכיה האינדיבידואלים של היולדת כולל בירור מראש של העדפותיה בנוגע לתהליך הלידה, כגון טיפול אלטרנטיבי בכאב, לידה טבעית, הידרותרפיה ותנוחה מועדפת. גם כאשר מדובר בטיפול בילוד, ממלא הצוות במסירות ובכובד ראש בקשות כגון אי־מתן מוצץ, הימנעות ממתן חיסונים או הבחירה היכן ישהה הילוד.
את הזכות לקחת חלק בחוויית הלידה רואה הצוות הרפואי בברזילי כשליחות של ממש, תפיסה המנחה אותו בכל התנהלותו במסע המופלא של בריאת חיים חדשים.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן