חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לפיד: "איומי השבתה לא ימנעו מאיתנו לנקוט בצעדים הנכונים"

"המכרז להקמתם והפעלתם של נמלים חדשים הוא מהלך מתחייב בהצעדתו של המשק הישראלי קדימה, והכרחי להורדת יוקר המחיה ורווחתם של אזרחי ישראל" – כך אמר בצהריים שר האוצר, יאיר לפיד, התייחסתו להכרזת ההסתדרות על סכסוך עבודה בנמלי הים של אשדוד וחיפה.

"מסלול ההידברות פתוח", הוסיף לפיד, "ואיומי השבתה וצעדים כוחניים של ועדי עובדים לא ימנעו מאיתנו לנקוט בצעדים הנכונים למען הציבור והכלכלה הישראליים".

ההסתדרות הכריזה בצהריים על סכסוך עבודה בנמלי אשדוד וחיפה, לאחר שפגישתם הבוקר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בנושא הפרטת הנמלים נכשלה. בעקבות הכרזת הסכסוך תוכל ההסתדרות על פי החוק להכריז בתוך כשבועיים על שביתה בנמלי הים, אשר עלולה להביא לנזק כלכלי קשה כבד למשק הישראלי.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "מדובר במאבק עקרוני. בממשלה החדשה נוצר דפוס פעולה של הסתה ודה לגיטימציה נגד ועדי עובדים, ומקבלים החלטה חד צדדית וזאת ללא כל ניהול מו"מ מראש. הדרך של הממשלה אמורה להיות על בסיס הבנות ושיתוף פעולה ולא דרך שרירותית".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הוסיף כי "מדובר בהנחתה מטורפת של הממשלה. הוועדים גילו איפוק, לא התלהמו ולא פתחו בשביתה כי הם מבינים את מה שהממשלה לא מבינה, שפותרים הכול באמצעות הידברות ולא באמצעות מהלכים חד צדדיים".

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

צילומים: מרק ישראל סלם

מקור המחלוקת בכוונתם של נתניהו, שר התחבורה, ישראל כץ, ושר הכלכלה, נפתלי בנט, לקיים בקרוב מכרז להקמת 2 נמלים פרטיים בנוסף לנמלי אשדוד וחיפה, צעד לו מתנגדים בוועדי העובדים של הנמלים ובהסתדרות.

אתמול הזהיר שר התחבורה ישראל כץ בסטטוס חריף שכתב בפייסבוק את יו"ר ההסתדרות מפני אפשרות של שביתה: "אני רוצה לומר לעופר עיני וראשי הוועדים בנמלים שהולכים להכריז על סכסוך עבודה ושביתות – תשכחו מזה!", כתב כץ. "השיטות הישנות לא יעבדו. מאסנו בבריונות, באיומים ובמונופולים שסוחטים את המשק על חשבון הציבור. לא ניכנע לאיומים ולשביתות".

בשבוע שעבר היה אמור עיני לכנס מסיבת עיתונאים ולהגיב על הכרזת הממשלה על הקמת שני נמלים חדשים, אולם לאחר שזומן לפגישה בלשכת ראש הממשלה, הודיעו בהסתדרות על ביטול האירוע.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן