חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לקראת המעבר לנגב – שכונה צבאית חדשה תקום בדרום: "צפון ב"ש תהפוך לצפון ת"א"

עיריית באר שבע, רשות מקרקעי ישראל וצה"ל, החלו השבוע בתכנון שכונה צבאית חדשה, צמודת קרקע, בצפון בירת הנגב. בדיון שהתקיים בלשכת ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בהשתתפות ראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי ונציגי רשות מקרקעי ישראל במחוז הדרום, הוחלט לקדם את היוזמה, כהיערכות לקראת מעבר יחידות העילית של המודיעין והתקשוב לבאר שבע, בין השנים 2018-2020.

מדובר במתחם שממוקם בצפון העיר, בסמוך לכניסה הראשית לעיר באר שבע, במקביל לשכונת רמות היוקרתית. במסגרת השכונה החדשה, שתכלול כ-3,000 מגרשים ויחידות דיור צמודות קרקע, יוקצו לטובת אנשי הקבע כ-1,000 מגרשים.

שלושת השותפים – העירייה, רשות מקרקעי ישראל והצבא – מגבשים יחד תכנית רב שנתית, במטרה להתאים את הצרכים הן של הצבא, והן של אוכלוסיית משפרי הדיור בעיר באר שבע ובנגב.

מלשכת ראש העירייה נמסר, כי "ישנה הבנה עקרונית וראייה מערכתית ליצירת תשתית למגורים איכותיים, ולגיבוש תכנית אב למתן מענה הולם ומגוון לקראת מעבר צה"ל דרומה, בשנים הקרובות".

ישיבת התכנון בבאר שבע | צילום: עיריית באר שבע

התכנית המתגבשת בצפון העיר, לבנייה צמודת קרקע, מצטרפת לתמהיל שנבנה בעיר בימים אלו, והוא כולל בנייה רוויה ודיור להשכרה, שמיועד הן לתושבי העיר והאזור, והן לאנשי הקבע. בראשית שנת 2015 תוגש התכנית לועדות התכנון במטרה לקדמה.

ראש העיר דנילוביץ' אמר בעקבות הדיון: "אנו רואים במעבר צה"ל דרומה הזדמנות יוצאת דופן, בפרט כאשר מדובר ביחידות העילית של המודיעין והתקשוב, שיגיעו לבאר שבע. האחריות מחייבת אותנו להוביל מהלך מחולל שינוי ולהכין את התשתית האיכותית ביותר, על מנת לגרום להם להישאר".

עוד הוסיף דנילוביץ' כי "שיתוף הפעולה בין העירייה, רשות מקרקעי ישראל והצבא מבטיח את קידום הפרויקט, בלוחות הזמנים שהוגדרו. יש לנו שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות, בפרויקטים שונים ומגוונים ברחבי העיר. נוצרה הזדמנות היסטורית שאסור להחמיץ אותה. ממיזם כזה כולם יכולים רק להרוויח, המדינה, העיר, הצבא ובמיוחד התושבים ואנשי הקבע".

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר כי "שיתוף הפעולה בין רשות מקרקעי ישראל לעיריית באר שבע ולצה"ל – יסייע לעיר להפוך למטרופולין. הובלנו שינוי של התב"ע כדי ליצור 3,500 יחידות דיור לבנייה צמודת קרקע, ובכך אנחנו יוצרים למעשה שכונת ענק יוקרתית. יש כאן הזדמנות, שתביא לשילובם של אנשי צבא ומומחי סייבר, ובכך נשפיע על פיתוח הנגב, כשצפון באר שבע תהפוך לצפון תל אביב. זהו צעד נוסף ברפורמת מקרקעי ישראל, שמטרתה להרחיב את ההיצע ובכך לתרום לבלימת ואף להורדת מחירי הדיור בישראל".

ראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי, התייחסה אף היא לתכנית המתגבשת, ואמרה: "צה"ל ימשיך להוביל את מעבר המשרתים דרומה, מתוך הכרה בחשיבות הלאומית להצלחת המהלך. אני מאמינה שתכנית המגורים בבאר שבע תעזור לקדם את הנושא".

לכתבה בדה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן