חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לראשונה בתולדותיו: הטכניון יצא במכרז להקמה, הפעלה ותחזוקה של מעונות סטודנטים מחוץ לקמפוס

הטכניון, אחד המוסדות האקדמיים המובילים בישראל, הודיע היום כי יצא במכרז להקמה, הפעלה ותחזוקה של מעונות סטודנטים ברחבי העיר חיפה – בסמוך לקמפוס הטכניון בנוה שאנן, בסמוך לפקולטה לרפואה בשכונת בת גלים (או בקמפוס הנמל) ובשכונת הדר, בסמוך לקמפוס הטכניון ההיסטורי.

בדרישות המכרז נכתב כי על הדירות להיות מרוכזות במתחם גיאוגרפי אחד או בשני מתחמים גיאוגרפיים ומרחקן לא יעלה על 1 ק"מ ממקום הלימודים. לפיכך הדרישה היא להקמת 200 פתרונות דיור בשכונת נווה שאנן או בשכונת בת גלים ו/או בקמפוס הנמל ו-100 פתרונות דיור בשכונת הדר. גודל כל חדר כ-20 מ"ר, והוא כולל שירותים, מקלחת ופינת מטבח.

מהטכניון נמסר כי במוסד רואים חשיבות רבה בקביעת מחירי-גג לטובת הסטודנטים, ולכן נקבעו דמי שכירות מקסימליים למעונות החדשים. בסמיכות לקמפוס הטכניון בנווה שאנן – יגבו עד 1,500 שקלים, ובבת גלים (ו/או בקמפוס הנמל) ובשכונת הדר – עד 1,100 שקל.
בטכניון מעריכים כי לוח הזמנים לאיכלוס הדירות יהיה בין שנתיים לארבע שנים מהזכייה במכרז.

הטכניון | צילום: דוברות הטכניון

"לראשונה בתולדות הטכניון אנו יוצאים במכרז להקמת מעונות לסטודנטים מחוץ לקמפוס, ברחבי העיר חיפה", אמרה היום זהבה לניאדו, סמנכ"ל התפעול של הטכניון "לאור ההסכם שנחתם להקמת מכון טכנולוגי בסין ולאור צמיחתו של בית הספר הבינלאומי, צפויים להגיע לטכניון בשנים הקרובות מאות סטודנטים זרים ועלינו להיערך לקליטתם".

"חשוב לנו שפתרונות הדיור לא יבואו על חשבון הסטודנטים הישראלים ועל כן אנו מחפשים פתרונות דיור נוספים לכלל הסטודנטים – בשיתוף יזמים פרטיים מחוץ לקמפוס", הוסיפה לניאדו. "בנוסף לפתרונות הדיור מחוץ לקמפוס מתוכנן לקום בטכניון בעתיד הקרוב כפר סטודנטים ללימודי הסמכה ובו 470 פתרונות דיור נוספים. אנו זוכים לשיתוף פעולה מצד הרשויות המוניציפאליות ומקווים להצליח לאתר מתחמים מתאימים".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן