חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מגמה בביטוח? ירידה של 73% גם ברווחי מנורה מבטחים לרבעון השני

קבוצת מנורה מבטחים דיווחה בשבוע שעבר לבורסה על ביצועיה ברבעון השני של 2016 והציגה רווח כולל של 15 מיליון שקל לעומת רווח של 54.8 מיליון ברבעון המקביל אשתקד – ירידה של כ-73%. מאז תחילת השנה רשמה מנורה הפסד של כ-14 מיליון שקלים, כאשר בחציון הראשון של 2015 דיווחה החברה על רווח כולל של 147 מיליון.

סך נכסי החברה עומד על כמעט 46 וחצי מיליארד שקלים – עליה של כ-5% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה – וכמו-כן, סך הנכסים הפיננסיים המנוהלים בידיה הוא כ-148 מיליארד – גידול של 3% ביחס לסך הנכסים שניהלה נכון ליום 31 בדצמבר 2015.

מאז 2008 רושמת מנורה צמיחה שנתית ממוצעת של כ-15.5% בהיקף הנכסים שהיא מנהלת בשוק הגמל, הפנסיה, הביטוח, קרנות הנאמנות ויתר המכשירים הפיננסיים. חשוב לזכור כי בבעלותה המלאה נתונה קרן הפנסיה הגדולה בישראל, מבטחים החדשה, המנהלת נכסים בהיקף כולל של 81 מיליארד שקל נכון לסוף תקופת הדו"ח – עלייה של 5% בהשוואה ליום 31 בדצמבר 2015.

הגידול בהיקף הפעילות של הקבוצה בתחום הפנסיה הוביל לעלייה של כ-22% ברווח הכולל שלה (לפני מס) בתחום – 67 מיליון שקל לעומת 55 מיליון בחציון הראשון של 2015. בתחום הגמל, בו מנהלת מנורה נכסים בשווי של כ-21 מיליארד שקל, לא חל שינוי מהותי בשיעור הרווח מפעילותה – כ-19 מיליון שקל לאורך החציון הראשון של השנה. תחום הביטוח הכללי הניב ברבעון השני רווח של 23 מיליון למנורה – עליה של כ-190% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. יחד עם זאת, את החציון הראשון סיימה הקבוצה עם הפסד כולל של 174 מיליון שקל בתחום, לעומת רווח של 91 מיליון ברבעון זה בשנה שעברה.

בתחום ביטוחי החיים והחסכונות ארוכי הטווח הרוויחה מנורה סך פרמיות ביטוח ודמי גמולים של 7.1 מיליארד שקל לאורך החציון, גידול של 8.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. יחד עם זאת, הקבוצה רשמה הפסד כולל של כ-13 מיליון שקל לתקופת הדו"ח מעסקיה בביטוח חיים (לפני מס), כשבתקופה המקבילה בשנה שעברה רשמה רווח של 16 מיליון.

בין היתר, במנורה מסבירים את התוצאות באמצעות ההפרשות הגדולות שביצעה הקבוצה להתחייבויות ביטוחיות במהלך החציון – 204 מיליון שקל ברבעון הראשון ו-35 מיליון ברבעון השני (לפני מס) – כתוצאה מיישום המלצות וועדת וינוגרד, אשר תיקנו את תוחלת החיים ושיעור הריבית לצורך היוון הקצבה השנתית. יצוין כי לאחרונה הודיע האוצר על כוונתו לבטל את העדכון.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן