חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מודיעין מעדכנת: עלייה של 57% בפוטנציאל הנפט במאגר "ים חדרה"

פוטנציאל הנפט של מאגר "ים חדרה" עלה ל-208 מיליון חביות נפט בהסתברות של 25-29%, כך עולה מדו"ח משאבים מעודכן שקיבלה אתמול חברת מודיעין. מדובר בגידול של כ-57% בחביות הנפט לעומת דו"ח המשאבים הקודם שהציג כמויות של כ-133 מיליון חביות.

החברה, שבשליטת אי.די.בי אחזקות וצחי סולטן, פרסמה בנוסף כי גם פוטנציאל עתודות הגז גדל בכ- 146% לכ- 3.4 TCF, ברמת הסתברות של 17%-29%. את הדו"ח ערכה חברת NSAI –  מעריך רזרבות בין לאומי ובלתי תלוי.

לחברת שמן לשם השוואה, ישנ על פי הסקרים סיכויים של כ-40% למציאת 220 מיליון חביות נפט בשני המאגרים של החברה (ים ובראבו). אם וכאשר תתגלה כמות כזו, ההכנסות הפוטנציאלות מוערכות נכון להיום בכ-12 מיליארד דולר.

"מדובר בתוצאות מצוינות המעידות על פוטנציאל גבוה יותר מההערכות הקודמות", אמר רון מאור, מנכ"ל השותף הכללי במודיעין אנרגיה. "הרישיון מוכיח את עצמו כנכס משמעותי לשותפות שמחזיקה במלוא הזכויות בו". 

צילום: רויטרס

רישיון ים חדרה מוחזק 100% על ידי מודיעין והוא ממוקם בים התיכון, כ- 30 ק"מ מערבית לחדרה. שטח הרישיון מסתכם בכ- 400 קמ"ר, בעומק מים של 500-1,000 מטר. כמו כן מחזיקה מודיעין ב-70% ברישיון "גבריאלה", 10% ברישיון שמשון ו- 29.2% מרישיונות שרה ומירה כאשר בחודש ספטמבר האחרון דיווחה החברה כי קידוח מירה הגיע לעומקו הסופי (5,200 מטר), אולם לא הצליח למצוא סימני גז הניתן להפקה.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן