חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מיקי חסלבסקי

בן 18 מחולון, לפני גיוס. 

מתכנת ומעצב אתרים, מייעץ לחברות בתחום השיווק לבני נוער באינטרנט, נמצא בתהליכי מכירה של מנוע מיוחד לשיווק ברשתות חברתיות שהקים. הקים וניהל את המגזין האינטרנטי "הבועה", שמאפשר לבני נוער להתבטא במגוון תחומים. הרצה בכנס של טד לצעירים, בנושא יזמות ושיווק לבני נוער. 


צילום: רוני פרל

איך נראה יום ממוצע שלך? זה תלוי במצב הרוח שלי. אני יכול למלא ימים שלמים בפגישות עם יזמים אחרים ובחברות עם פוטנציאל לשיתוף פעולה בינינו, ואני יכול להיעלם בבית לכמה ימים ולעבוד על מיזמים שונים. אני נפגש הרבה עם אשת עסקים בכירה כדי ללמוד מהניסיון שלה, כי יש דברים שאי אפשר ללמוד משום ספר בעולם. חוץ מזה, אני מתחיל לעבוד על ספר מיוחד לבני נוער שיסביר איך לחסוך כסף מגיל צעיר. 

ההורים שלך מבינים במה אתה עוסק? לא מזמן בניתי אתר לעסק של אימא שלי, וכל פעם שניסיתי להסביר את הפן המקצועי של האתר, זה לקח לנו הרבה אנרגיות. בפעם האחרונה שניסיתי להסביר לאבא שלי על האתר שלי, ישבנו על זה שלוש וחצי שעות. אני חושב שהפערים בין הדורות לא נורמליים. אז נכון, מצד אחד אנחנו נולדנו לתוך זה, אבל עדיין, הרבה אנשים מפסיקים לרצות ללמוד בגיל מסוים, ואת זה אני לא מבין. לדעתי, אנשים שמפסיקים ללמוד מפסידים את טעם החיים. 

איך ייראה העולם בעוד עשרים שנה? אני לא חושב שנראה מכוניות מעופפות או את הסקייטבורד מ"בחזרה לעתיד". אני חושב שהטרנד הגדול הבא יהיה העולם הירוק – הטכנולוגיה הסביבתית. לדעתי, פייסבוק תיפול בעתיד הקרוב, בדיוק כמו שנפלה מייספייס וכל רשת חברתית שקדמה לה. גוגל, לעומת זאת, יחיו לנצח, בגלל שבניגוד לפייסבוק הם מתקדמים עם הזרם ובגלל שיש להם מונופול על שני התחומים הכי חשובים – החיפוש והידע. אני מאמין גם שעולם המשחקים יתפתח, ויהיו משחקים שישפיעו ישירות על המוח, מעין מציאות וירטואלית. אני בטוח שבארץ תהיה ירידה חדה בכמות הסטארט-אפים. היום זה טרנד, ולכן קמים המון סטארט-אפים שלא לצורך. מתישהו זה ייפסק ורק הטובים ביותר יישארו. 

מה דעתך על מערכת החינוך בישראל? אני בסך הכל אהבתי את בית הספר שלי, אבל זה רק בגלל שהבינו אותי. בגדול, מערכת החינוך בארץ גרועה מאוד. כל התפיסה בעייתית. יש מקצועות ש"נחשבים" יותר מאחרים, וזה לגמרי אבסורד! אם אתה לא יודע מתמטיקה, אבל מצייר מדהים – אתה לא שווה כלום בעיני המערכת, ואתה גם מרגיש ככה. אני מכיר המון חבר'ה מדהימים ומוכשרים בהמון תחומים, שנפלו בגלל שלא היו טובים במקצועות שהמערכת תפסה כ"חשובים". אולי חושבים שקידוש של מקצוע כזה או אחר ייתן להם מוטיבציה, אבל בדיוק ההפך הוא הנכון. השיטה הזאת הפילה דווקא את אלה שיודעים במה הם טובים. דווקא הם נחסמים על ידי המערכת. השיטה הזו מייצרת תלמידים מאוד מקובעים, כאלה שלא מחפשים את הכיוון האמיתי שלהם בחיים. הם מאבדים את עצמם. 

מה דעתך על הפוליטיקה הישראלית? יש סביבי המון חבר'ה צעירים שלא היה להם מושג למי להצביע, כי הם לא מחוברים. כל כך התאמצו להביא אנשים להצביע, אבל שכחו לחבר אותם ולהתעקש שידעו מה בעצם אומר כל מועמד. 

תחביבים מעבר לטכנולוגיה: מוזיקה – אני שר ומנגן על גיטרה, פסנתר ותופים. ואני אוהב לקרוא. וכמובן שמעל הכל – בנות. 

מה החולשה שלך? אנשים שמתלבטים שעות בסוגיות קטנות מוציאים אותי מדעתי.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? סטף ורטהיימר אמר פעם שההבדל בין יזם לאיש עסקים זה שאיש עסקים הוא יזם שהצליח יותר מפעם אחת. אז אני רוצה להיות איש עסקים, ולהתעסק בכמה שיותר תחומים. כסף זו לא המטרה, פשוט מגניב אותי להקים דברים מאפס ולראות אותם תופסים תאוצה. וכמובן שאני רוצה משפחה משלי. אלה שני היעדים המרכזיים בחיים שלי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן