חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מסביב לגלובוס

מהפכה הדיגיטלית התפשטה לכל תחום בחיינו וגם תחום השילוח והלוגיסטיקה לא נותר מאחור. שילוח המוצרים מהחנות המקוונת ללקוח, זהו ליבו של תחום המסחר באינטרנט, ה־e-commerce, והצלחתו של אתר מכירות כזה או אחר, תלויה במידה רבה ביעילות השילוח ובאיכותו.

חברת Air Mail Express, אשר הוקמה בשנת 2000 על ידי שלומי עיני, החלה להטמיע את שינוי המגמות העולמיות בתחום הסחר האלקטרוני, ומשילוח מסורתי של מכתבים, עיתונים ומגזינים, החלה לשווק שירותי שילוח של חבילות קטנות תוך התאמה לדרישות עולם הסחר האלקטרוני.

"את היכרותי הראשונה עם עולם השילוח הבינלאומי עשיתי בהולנד, בהיותי איש בטחון לאחר שחרורי מהצבא, כאשר עבדתי במחלקת הביטחון של אל על במטעני ההובלה האווירית", פותח עיני. כאשר חזר עיני ארצה לאחר מספר שנים בהולנד, המשיך לעבוד בתחום בחברות שילוח שונות. הוא ניהל את חברת ACI EXPRESS ולימים כאשר נמכרה החברה ל־TNT EXPRESS, המשיך לנהל את פעילותה בישראל. בהמשך כיהן כמנהל פיתוח עסקי בסניף הישראלי של ענקית השילוח האמריקאית, UPS.

בשנת 2000 יצא עיני לדרך עצמאית. "זיהיתי צורך בשילוח דואר בינלאומי כמותי לחברות וארגונים עסקיים כמתחרה לחברת דואר ישראל והקמתי את חברת אייר מייל אקספרס – Air Mail Express".


שלומי עיני

ההצלחה הגיעה מיד, לאחר שעיני חבר לחברת הדואר הצרפתי La Poste והפך לנציג רשמי של החברה באמצעות חברה הבת שלהם, La Poste – IMS. בזכות השרות המעולה, היחס האישי, הניסיון והתרבות האירגונית האירופאית, נוצר לחברה הצעירה קהל לקוחות שאהב מאוד את הגישה החדשנית במתן שירותי דואר שספקה להם מענה כולל לכל תחומי הדיוור בנוסף לשירותי שילוח ולוגיסטיקה מתקדמים במחירים תחרותיים, בשרות איכותי ובזמני מסירה מהירים.

קהל חדש ויעדים חדשים

רפורמת הדואר שנוצרה בעקבות דוח וועדת רייך בשנת 2014 יצרה הזדמנות להרחבת פעילותה של החברה פעם נוספת, ומיצבה את חברת אייר מייל אקספרס כחברה הפרטית הגדולה בישראל לשילוח דואר בינלאומי כמותי.

עם התפתחות עולם הסחר האלקטרוני, נוצרו אפשרויות גלובליות במגוון שירותים. לפני מספר שנים, אוחדו שני בתי דואר, הצרפתי והשוויצרי, והוקמה חברה חדשה בשם Asendia. באמצעות Asendia, משלחת אייר מייל אקספרס משלוחי דואר רשומים לכל יעד בעולם, כולל למדינות ללא יחסים דיפלומטיים עם ישראל, למשל בעולם הערבי. "הדבר נעשה בעזרת חותמת דואר צרפתית, מה שמאפשר לישראלים המוכרים באינטרנט לפנות לקהל חדש וליעדים חדשים. כך, יכולים מעצבים ישראלים למכור לקניינים שנמצאים במדינות ללא קשרי מסחר ישירים – מבלי לחשוף כי מקום מושבם הוא בישראל", מסביר עיני "המשלוחים עצמם נושאים שטר מטען ממוחשב וללא סממני זיהוי ישראליים, כך שהתהליך עובר בצורה חלקה ונוחה לכל הצדדים".

"היכולות הלוגיסטיות של Air Mail Express מתקדמות ביותר הודות למחסנים קדמיים שהחברה מפעילה בישראל, בניו יורק ובפריז. אנו חוסכים ללקוח את הטיפול הלוגיסטי, מאחסנים את המלאי אצלנו ודואגים לכל תהליך השילוח. יש חברות המטיסות את המוצרים ישירות מסין או מהונג קונג למחסנים שלנו בפריז או בניו יורק, ואנו מטפלים משם בשילוח לכל יעד בעולם. לא רק חברות מוצרי צריכה עובדות אתנו, אלא גם חברות הייטק ופיננסים" מוסיף עיני, "דוגמת Payoneer, חברה מובילה בתחום סליקת אשראי, המשנעת אתנו משלוחים רבים לכל העולם, כשצרפת משמשת לה כשער יציאה".

תחום הסחר האלקטרוני הוא תחום פורץ גבולות, ואנליסטים טוענים שהסחר העולמי יחצה השנה את 10% מסך הפעילות העסקית העולמית. גם ישראל מצטרפת לתחום הזה, ובשנים האחרונות אנחנו מזהים פעילות מאוד גדולה של סוחרים ישראלים המוכרים בפלטפורמות הסחר העולמיות. חברת אייר מייל אקספרס, על יכולותיה המוכחות, יכולה בהחלט לתת מענה הולם לקהל משתמשי שירותי הלוגיסטיקה המורכבת הזאת.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן