חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מצטרפים למאבק: Waze תגייס את ציבור המשתמשים באפליקציה כדי להילחם בחטיפות הילדים בעולם

החל מהיום, אפליקציית הניווט Waze תתריע בפני משתמשיה על מקרים של חשש לחטיפות ילדים ברחבי ארצות הברית. כך זה עובד: נהגים שישתמשו באפליקציה בסמיכות גיאוגרפית למקום ממנו דווח החשש מפני חטיפת ילד יקבלו התרעה קופצת על האירוע, שתכלול תמונה של הילד הנעדר ופרטים עליו כמו שמו, גילו, גובהו ותיאור של מה הוא לבש או היכן נראה לאחרונה לפני שנעלם. לחיצה על ההתרעה תחשוף פרטים נוספים על האירוע. כדי לא להפריע לנהגים במהלך הנהיגה, ההתרעה מפני חטיפה תקפוץ רק לאחר שהאפליקציה תזהה שהנהג חדל לנסוע לפחות 10 שניות ותיעלם ברגע שהרכב ישוב לתנועה.

הפיצ'ר החדש הוא שיתוף פעולה בהתנדבות בין Waze לבין מערכת America's Missing: Broadcast Emergency Response, או בקיצור AMBER, שהחלה לפעול לראשונה בשנת 1996 ונועדה לעודד את המודעות הציבורית למקרים של ילדים שנעלמו או נחטפו, כמו כן לגרום לציבור להיות עירני יותר כדי שיוכל לזהות את הילדים שהוכרזו כנעדרים. המערכת נקראת על שמה של אמבר הגרמן (Amber Hagerman), ילדה בת 9 שנחטפה ונרצחה בטקסס באותה שנה.

"הרעיון מאחורי Waze תמיד היה לשתף מידע למען הכלל", נכתב בפוסט שפורסם בבלוג של Waze בנושא. "ברוח זו, אנו מקווים שהוספת התרעות AMBER ל-Waze תתרום באופן משמעותי לביטחונם ועירנותם של ילדים והורים כאחד בקהילות שונות".

צילום: מתוך בלוג החברה

איתרו כבר מאות ילדים

לצערנו, היעלמות וחטיפת ילדים היא תופעה שכיחה ברחבי ארצות הברית, אך גם בכמה מדינות נוספות. רק כדי לשים את מימדי התופעה בפרופורציה הנכונה, נכון ל-19 שנות קיומה מערכת AMBER עזרה באיתורם של 728 ילדים שנחטפו אך הוחזרו בשלום אל הוריהם בארצות הברית בלבד. במרוצת השנים, מערכת AMBER החלה לפעול גם במקסיקו, קנדה, אוסטרליה ומספר מדינות באירופה.

שילובה של מערכת AMBER ב-Waze עשויה להיות תקדים מעניין – אם שילוב הפיצ'ר החדש יוכיח את עצמו כמועיל לביטחון הציבור, סביר להניח כי עם הזמן יוטמעו בו פיצ'רים נוספים מסוג זה. דמיינו, למשל, מערכת אשר תאפשרת הפצת מידע על ידי המשטרה לגבי איתור פושעים מבוקשים או אזהרה של הרשות הווטרינרית מפני כלב תוקפני באיזור שנגוע במחלת הכלבת. אם ציבור המשתמשים באפליקציה אכן ישתף פעולה, ייתכן כי ראשי החברה יבחרו "לחשב מסלול מחדש", או לפחות להוסיף עצירה בדרך.

לכתבה באתר גיקטיים

עוד בגיקטיים: המסך המעוגל של הסמסונג גלאקסי S6 Edge. רק יפה או גם שימושי?

עוד בגיקטיים: אלו הם 4 הסטארטאפים שנבחרו להשתתף בתכנית TechPay

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן