חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עוד סיבה להוציא אותו לסיבוב: צואת הכלב שלכם תטעין בקרוב את הסמארטפון

פיתוח מעניין שמגיע אלינו הישר מז׳נווה, שוויץ, עתיד לשנות את נקודת המבט שלכם בנוגע לצואת הכלב שלכם מהקצה אל הקצה. המעצבת אושן איזארד (Océane Izard), עומדת מאחורי ה-׳Poo Poo Power׳, מוצר שעשוי להפוך את הכלב שלכם לחבר טוב אף יותר; ביכולתו של המכשיר, המזכיר בעיצובו מעבד מזון משוכלל, לייצר אנרגיה חשמלית מצרכיהם של כלבים. ׳יחידת עיבוד הגללים׳ מיועדת לשימוש ביתי ולטענת המעצבת אינה מפיצה ניחוחות רעים בבית, אך לעומת זאת תהפוך את צרכיו של הכלב שלכם לאנרגיה שתטעין עבורכם את הסמארטפון, המאוורר או כל מכשיר חשמלי אחר.

ניצול משאבים טבעיים

׳Poo Poo Power׳ הופך את הפסולת של כלביכם למשאב שימושי במיוחד. מכיוון וכבר התרגלתם לאסוף את הצרכים של כלביכם במקומות ציבוריים בשקית, כל שתצטרכו לעשות הוא להכניס את השקית (המתכלה) לתוך המעבד, המכיל בתוכו חיידקים מיוחדים שניזונים מאותה פסולת. בזמן שאלו נהנים מארוחת מלכים מפנקת, יפוזר באוויר גז מתאן, ממנו ניתן ליצור אנרגיה חשמלית. אותה אנרגיה מועברת לסוללות הניתנות להסרה מהמכשיר, הניתנות לחיבור ושימוש בכל גאדג׳ט חשמלי כזה או אחר.


כלב מחשמל | מקור: Ocean Eizerd

מה לגבי ההספק של אותם משאבים טבעיים? לטענת המעצבת, כמות החשמל תלויה בסוג הכלב; כך שלמשל אם מדובר ברועה גרמני, כמות הצרכים שמייצר שונה מזו של כלב מסוג ביגל המייצר בין 250 ל-340 גרם פסולת ליום; בעוד שתוצריו של הביגל יכולים לתפעל מאוורר במשך שעתיים, אלו של רועה גרמני יספיקו ל-4 שעות. אגב, אם עברה לכם בראש המחשבה לגבי כמות הכלבים בהם עליכם ׳להצטייד׳ על מנת להפיק חשמל אך ורק מהם, מדובר במשהו כמו 6-7 כלבים לבן אדם.

בהתחשב בכך שהמעצבת בעלת לא פחות משלושה כלבים, הצורך שלה לנסות ולמזער את הפגיעה הסביבתית בשל הפסולת הנוצרת מאותם בעלי חיים חמודים היא די ברורה. בסופו של דבר האידיאל הוא שהודות לאותו מעבד פסולת, מדרכות הערים בכל העולם ישמרו נקיות מאותם גללים שלכולנו יצא לדרוך עליהם לא מעט במהלך חיינו. נכון לעכשיו מדובר בקונספט בלבד שנוצר במסגרת תערוכה, אך האם נמצאה הדרך לגרום לאזרחי העולם להרים את הפסולת של ׳חבריהם הטובים׳ ולו בכדי לצמצם במעט את חשבון החשמל? יתכן.

לכתבה בגיקטיים

עוד בגיקטיים:

אקזיט ישראלי ענק – Clicksoftware נמכרת לפרנסיסקו פרטנרס תמורת 433 מיליון דולר

מיקרוסופט בשורה של הכרזות מהפכניות הלילה – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליהן

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן