חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עימות בוועדת הפנים של הכנסת סביב משבר המים בשומרון

סערה בוועדת הפנים של הכנסת סביב הדיון בנושא משבר המים בשומרון. לאחר שח"כ גלאון וח"כ זנדברג טענו כי מים הם "זכות אדם" והם מגיעים הן למתיישבים היהודים והן לערבים בשומרון, הוסיפה זנדברג כי על פי דוחות של ארגוני זכויות אדם הכפרים הפלסטינים מקבלים פחות מים מהישובים הישראלים. גלאון מצדה ציינה כי ההתנחלויות מנצלות את המצב כדי לשפר את מצבן (קרי לקבל תשתיות מים).

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, השיב על כך ואמר כי הן מפיצות שקרים וכי התעמולה השקרית הזו הגיעה עד לתקשורת הבינלאומית, מכפישה את ישראל ומהווה עלילת דם על ההתיישבות. לדבריו: "יש בריכה אחת שאליה מזרימים את המים כך שכשאין מים להתיישבות היהודית אין מים גם לכפרים הערביים ולהפך. כל השאר הוא תעמולה שקרית". עוד הוסיף דגן: "זו דמוקרטיה, אתן יכולות להמשיך להפיץ שקרים. אני רק רוצה לחדד את האמת".  דגן הוסיף כי "חברות הכנסת של מרצ מוכנות לשלול מתושבי השומרון היהודים תשתיות מים שישרתו גם את הערבים, העיקר שיחסר מים לתושבי השומרון. השנאה להתיישבות בשומרון כל כך חזקה מבחינתן שהן מוכנות על הדרך לפגוע בתושבי הכפרים הערביים".

ח"כ גלאון דרשה מיו"ר הוועדה לא לאפשר לדגן להמשיך בדבריו, אך יו"ר הוועדה סירב. מנגד החלב ח"כ גלאון לברר כמה בריכות שחייה יש בשומרון. על כך השיב לה יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם, כי השאלה אינה רלוונטית וכי זכותם של אזרחים בשומרון ליהנות מבריכות ממש כמו אזרחים ברעננה והוד השרון.

בדיון נכחו נציגי רשות המים, מקורות, המנהל האזרחי, משרד התשתיות והרשויות ביו"ש.

רשות המים והמנהל האזרחי נאלצו לענות על שאלות קשות. בין השאר על השאלה כיצד לא נערכו כראוי לגידול במספר התושבים ביהודה ושומרון מבחינה תשתיתית. כרגע סוכם כי יתקיים קידוח באריאל שייתן מענה חלקי לבעיה, אולם הקמת תשתית שתספק מים לתושבים באופן מסודר תארך חמש שנים לפחות. לדברי שי קבון, הממונה על אספקת המים במועצה אזורית שומרון: "כרגע אם לא יינתן מענה אנחנו מדברים על לשתות מים ממימיות".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן