חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עלייה קרובה בתעריפי החשמל? "המחירים שעודכנו נמוכים מדי"

האם בחברת החשמל מכינים את הקרקע לקראת עלייה קרבה בתעריפי החשמל? בהודעה שפרסמה היום החברה, היא טוענת כי "תעריף החשמל בישראל הינו מהנמוכים במדינות המערב כבר כמעט 20 שנה". עם זאת, בחברת החשמל הדגישו כי התעריפים נקבעים על ידי רשות החשמל ולא על ידי החברה. 

"דו"ח הבנק העולמי מ-2010 קבע כי תעריפי החשמל שעודכנו ב-2010 נמוכים מידי", נכתב בהודעת החברה, "ואינם מאפשרים לחברת החשמל לעמוד בתוכנית ההשקעות הנדרשת כדי לספק את צרכי המשק לעשור הקרוב. מחיר החשמל הממוצע לקווט"ש בישראל הוא מהזולים בעולם – כך עולה מנתוני יורוסטט לשנת 2011. בין 28 המדינות שנבדקו – ישראל נמצאת במקום החמישי בתעריף הזול ביותר. המדינות בעלות תעריפי החשמל הזולים ביותר הן אסטוניה ובולגריה".

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק


צילום: מרק ישראל סלם

"תעריף החשמל איננו מחזיר לחברה את העלויות במועד", מוסיפים בחברה, "ואינו מכסה את עלויות הייצור. כמעט 80% ממחיר יצור החשמל השנה נובע ממחיר הדלקים (כ-60%) ומחיר ההון והתפעול של תחנות הכוח (20%). לכן כל שינוי בסל הדלקים של החברה משפיע באופן דומיננטי על מחיר החשמל, הרבה מעבר לעלויות השכר או עלויות אחרות".

בחברה הכחישו קשר לעליית השכר של העובדים בחברה: "כל עלויות השכר של החברה עומדות השנה על כ-15% מסך תקציב החברה", סיכמו בחברת החשמל, "ולכן, אף שנושא זה הינו נושא רגיש וחשוב השפעתו על מחירי החשמל שעלו בעשרות אחוזים הינה קטנה מאד יחסית".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן