חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עצור בצד: משטרת ישראל תחלק דו”ח חיובי במסגרת יום מעשים טובים

בין שלל הפעילויות שיתרחשו השנה ביום מעשים טובים, שיחול ביום שלישי, 28 במרץ, יחלקו גם שוטרים בכל רחבי הארץ דו"חות עם פידבקים חיוביים לנהגים שההתנהגות שלהם בכביש ראויה לציון לטובה. נהגים ש"ייתפסו" כשהם נותנים זכות קדימה להולכי רגל במעברי חצייה, עוצרים במקום מותר בכניסה לבית ספר ונוהגים באדיבות כלפי נהגים אחרים בכביש, יקבלו משוטרי התנועה דו"ח שנראה כמו דו"ח רגיל, אבל במקום הודעת קנס מתנוססת עליו הכתובת: "הודעת דו"ח חיובי – מוגש באהבה ממשטרת ישראל כחלק מיום המעשים הטובים".

המיזם החיובי הוא שיתוף פעולה של משטרת ישראל ועמותת רוח טובה, המובילה את יום מעשים טובים ופועלת כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות הזקוקות למתנדבים.

ראש אגף מבצעים במשטרת ישראל, ניצב אלון לבבי, אמר: "אנו מקווים לעודד את האזרחים לשמור על החוק באמצעות משוב חיובי, שיתקיים במקביל ליוזמות מקומיות לחיזוק אוכלוסיות מוחלשות בהם לוקחים חלק שוטרי משטרת ישראל."

רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה, הוסיף ואמר: "אנחנו יודעים שכאשר אדם נוהג כלפינו באדיבות בכביש זה מעורר תחושה טובה וגורם גם לנו לנהוג בצורה אחראית יותר. המטרה של יום מעשים טובים, מעבר לעידוד התנדבות, היא לייצר אווירה חיובית ולהמחיש שגם לתת לנהג אחר להשתלב בנתיב שלך הוא מעשה טוב משום שהוא מעלה חיוך ומייצר שרשרת של סבלנות ואדיבות".

כך ייראה הדוח החיובי – מוכנים לנהוג באדיבות? | צילום: יח"צ

כאמור, יום מעשים טובים יתקיים השנה ב-28 במארס וצפויים להשתתף בו למעלה ממיליון וחצי אנשים. היוזמה פונה לכל אחד ואחת, קבוצות וקהילות, כשכבר ידוע על אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים, תנועות נוער, חיילים, תלמידים וסטודנטים רבים שייקחו חלק באירועים. כמו כן, למעלה מ-1,500 חברות עסקיות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות. בסך הכל מתוכננים להתקיים בישראל כ-14 אלף פרויקטים ביום אחד.

בין שלל הפעילויות שיתקיימו ברחבי הארץ: ניקוי יערות וחופים, שיפוץ וצביעה של מועדוניות ומוסדות רווחה, ימי כיף לאוכלוסיות מיוחדות, טיפוח גינות קהילתיות, פעילות עם ניצולי שואה, עם קשישים ועם בעלי צרכים מיוחדים ועוד. בנוסף, יתקיימו ברחבי הארץ אירועי חוצות מרכזיים עם ערך מוסף לכל המשפחה.

מלבד שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל וחלוקת הדו"חות החיוביים, ביום מעשים טובים השנה יהיו מגוון עמדות המפוזרות בכל רחבי הארץ, אשר יציעו לקהל הרחב לעשות מעשים טובים "על הדרך" כגון: עמדה לכתיבת כרטיסי ברכה לילדים בבתי חולים, קיר חזון לשיתוף רעיונות לעולם טוב יותר, "וואן השמחה" בו יחולקו מטבעות שוקולד, "העבר את זה הלאה" ועוד. את רשימת המיקומים המלאה ניתן למצוא באתר המיזם.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן