חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

פיגוע דקירה באוטובוס בתל אביב: שישה פצועים קשה פונו לבתי החולים

פיגוע דקירה בתל אביב, סמוך לגשר מעריב. מדיווח ראשוני עולה כי כי ישנם שני פצועים קשה באוטובוס קו 40 של חברת דן, בקו שבין תל אביב לבת ים. בנוסף, ישנם חמישה פצועים בינוני ועוד שלושה במצב קל. עדי ראייה במקום דיווחו כי בנוסף לדקירה, נשמעו גם יריות. הפיגוע התרחש ברחוב יצחק שדה פינת מנחם בגין.

עוד מהדיווח הראשוני עולה, כי המחבל נורה על ידי לוחמי יחידת נחשון ומצבו בינוני. על פי הדיווחים, בתחילה הוא הצליח לברוח ולאחר מכן התנהל אחריו מרדף. צומת מנחם בגין – יצחק שדה נחסם לתנועה.

צילום: מתוך ויקיפדיה

עד ראייה שהיה באוטובוס סיפר לרשת ב': "המחבל התחיל פתאום לדקור אנשים באוטובוס. לא הבנתי מה קרה. כולן רצו לכיוון החלק האחורי של האוטבוס, המחבל היה חצי מטר ממני ואז הבנתי מה קורה. הנהג לא הספיק לפתוח את הדלתות בזמן. ברגע שפתחו את הדלתות כולם רצו החוצה ואני רצתי וקיבלתי מכה חזקה. מיד אחרי שיצאנו מהאוטובוס אני רואה שוטרים עם M-16. נפלתי ואני מרגיש כאבים".

פראמדיק מגן דוד אדום שנכח בזירה אמר: "פינינו באמצעות ניידות כעשרה נפגעים, מחציתם בינוני, שניים מהם מוגדרים כקשה, כולם עם דקירות במקומות שונים בגוף".

פאראמדיק מד"א, שי פנחס, שהגיע ראשון לזירה מתחת לגשר מעריב מספר: "ראינו אוטובוס עומד וסביבו המולה גדולה. פצועים התהלכו, חלקם מחוץ לאוטבוס ו- 2 היו בתוך אוטובוס. כולם היו בהכרה מלאה, עם פצעי דקירה בחזה ובגפיים, ערכנו לפצועים מיון ראשוני, טיפלנו בהם בשטח ופינינו אותם לבתי החולים כשהם במצב בינוני וקל".

אהרון קליין מתנדב איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בנהג האוטובוס ושני נוסעים שהיו בקדמת האוטובוס ונדקרו בפלג גוף עליון, כמו כן מספר נפגעים נוספים סבלו מפציעות, חתכים, וחרדה, בסיוע מתנדבים נוספים של איחוד הצלה הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני עד להגעת האמבולנסים שפינו את מרביתם לבתי החולים, כלל הנפגעים היו בהכרה מלאה, כוחות משטרה הגיעו במהירות למקום לבדיקת נסיבות האירוע, כשהגעתי לזירה אמרו לי הנוסעים כי מחבל שדקר אותם נמלט לעבר מוסך סמוך". 

לכתבה באתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן