חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

פרי: "יותר מחצי ממתקפות הסייבר הן נגד המערכת הפיננסית"

מתקפות הסייבר הפכו לאיום משמעותי למערכת הפיננסית, כך טוען היום שר המדע יעקב פרי. בנאומו בוועדת הסייבר השנתית אמר פרי: "איום הסייבר גדול מאי פעם על המערכת הפיננסית, בעיקר בגלל התלות במערכות מחשבים – כיום, למעלה ממחצית מההתקפות הידועות מתבצעות כלפי ארגונים פיננסיים: מפריצות למחשבי בנקים כאתגר אישי של האקרים, גניבת כסף, הונאה, סחיטה או ריגול, ועד לניסיון לגרום נזק תפקודי למערכת הבנקאית כולה. התקיפות מתרחשות מדי יום, בקצב אדיר וברמת תחכום ומורכבות הולכת וגדלה".

השר פרי הדגיש כי למרות שמרבית האנשים והארגונים מודאגים בעיקר מגניבת כסף, גניבת זהות או גניבה וחשיפה של מידע רגיש או סודי, יש לזכור כי "איום הסייבר רחב הרבה יותר: הוא יכול להיות הרסני ולשתק ארגונים ומדינות. קשה להפריז בהשלכות החמורות של התקפה על הסקטור הפיננסי. המערכת הפיננסית מושתתת על אמון הציבור, שסומך על כך שהמידע הפיננסי והכסף שלו יהיו זמינים. ככל שפוטנציאל התממשות איומים גדל, לצד תלות הולכת וגדלה במידע זמין ומקוון, האיום הקיברנטי הופך לגורם סיכון אסטרטגי, תפעולי ותדמיתי לכל בנק בנפרד ולסקטור הפיננסי כולו".

יעקב פרי | צילום: מרק ישראל סלם

במסגרת ההתמודדות עם איומים מקוונים הקים משרד המדע והטכנולוגיה וועדה הפועלת בשיתוף עם המטה הקיברנטי, כדי להמליץ על הצעדים הנחוצים לקידום המחקר והפיתוח האזרחי בתחום. הוועדה פועלת בשיתוף פעולה גם עם האקדמיה, עם גופי הממשלה השונים ועם התעשייה.

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

תפקיד הוועדה הוא להציג תוכנית שתסייע בשמירת מעמדה של ישראל במאבק נגד מתקפות סייבר, להניח את יסודות המחקר והפיתוח הדרושים להתמודדות עם צרכי המחר בתחום הסייבר, ולשפר ולהאיץ תהליכי מחקר ופיתוח הדרושים להתמודדות עם האתגרים במרחב הקיברנטי.

בסיום דבריו הדגיש שר המדע והטכנולוגיה כי "ההישענות ההולכת וגדלה על מערכים ממוחשבים, מחייבת התמודדות עם הפגיעוּת הנובעת מכך, והגנה על מערכות המחשב החיוניות לקיומם של חיים תקינים במדינת ישראל. על מדינת ישראל להעמיק את ההגנה במרחב הקיברנטי, עכשיו ובעתיד, ולשם כך עלינו להבטיח את העמקת המחקר והפיתוח בתחום.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן