חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

צפו בטבלאות המלאות: מחירי הדירות החציוניים בכל הארץ

אחרי שפרסם את טבלאות מחירי הדירות הממוצעים, חשף היום משרד הבינוי והשיכון את מחירי הדירות החציוניים בכל רחבי הארץ. בניגוד לממוצע, מחירי הדירות החציוניים מייצגים את מחיר העסקה ש-50% מהעסקאות גבוהות ממנו ו-50% נמוכות. המשמעות היא שהמחירים הללו מייצגים טוב יותר את מחירי העסקאות, ולא מוטים על ידי עסקאות יוצאות דופן, בין אם במחירים גבוהים מאוד או נמוכים מאוד.

על פי הסקירה, המחיר החציוני בדירות חדשות הגיע ל-1.38 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013, לעומת 1.33 מיליון שקל ב-2012. כאשר המחיר הממוצע עמד על 1.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013 ו-1.41 מיליון שקל ב-2012.

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

בדירות יד שנייה המחיר החציוני הגיע למיליון שקל ברבעון הראשון של 2013 לעומת 930 אלף שקל ב-2012. כאשר המחיר הממוצע עמד על כ-1.13 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013 ו-1.1 מיליון שקל בשנת 2012.

בשנת 2012 היה המחיר הממוצע בעסקות גבוה בהרבה מהמחיר החציוני, בייחוד ביישובים הגדולים כמו תל אביב, ירושלים וחיפה, שבהם עמד הפער על כ-570 אלף שקל, 240 אלף שקל ו-200 אלף שקל, בהתאמה. יישובים נוספים שבהם ניכר פער גדול הם גבעת שמואל, דימונה, מודיעין, נתניה, עכו וראש העין.

כך, למשל, המחיר הממוצע לדירת ארבעה חדרים חדשה בתל אביב הוא 2.7 מיליון שקל, בעוד שהמחיר החציוני הוא 2.1 מיליון שקל, פער של 600 אלף שקל. מחירה הממוצע של דירת 5 חדרים מיד שנייה בירושלים הגיע ל-2.3 מיליון שקל – 300 אלף שקל יותר מן המחיר החציוני.

לטבלאות המלאות:

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות חדשות ויד שנייה (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות חדשות (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות יד שנייה (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות יד שנייה 3 חדרים (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות 4 חדרים – חדשות ויד שנייה (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות חדשות 4 חדרים (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות יד שנייה 4 חדרים (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות 5 חדרים – חדשות ויד שנייה (בשקלים)

מחירים חציוניים וממוצעים של דירות חדשות 5 חדרים (בשקלים)

מחירי דירות חציוניים וממוצעים יד שנייה 5 חדרים (בשקלים)

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן