חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

צפו בתמונות: איך ייראו נפתלי בנט ושלי יחימוביץ' בגיל פנסיה?

הצעת החוק של חבר הכנסת אראל מרגלית (עבודה), אשר נועדה לבטל את חובת הפרישה בגילאים 62 או 67 , לובשת צורה, ולא בטוח שכולם יאהבו את התוצאה. לצורך המחשה הציג היום מרגלית הדמיה של מספר חברי כנסת כפי שהם עשויים להראות בגיל זה, ואף פתח לצורך כך עמוד בפייסבוק. התוצאה לפניכם. 

"החוק בישראל מחייב נשים לצאת לפנסיה בגיל 62 וגברים בגיל 67, אולם זוהי החלטה שאין לה דבר וחצי דבר עם השינוי העצום שחל בתוחלת החיים, באיכותם ובתחומי המדע והרפואה בעולם בכלל ובישראל בפרט", מנמק מרגלית את הצעתו. "אנשים בני פחות משבעים הם הרבה יותר בריאים, חיוניים ומודעים מאשר בני השישים והשבעים בדורות קודמים. הם לא 'זקנים'. העולם השתנה".

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

לדבריו של מרגלית, "מי שירצה לצאת לפנסיה – יוכל, אולם אם אדם או אישה ירצו להמשיך לעבוד והם כשירים לעבודה – הם יוכלו. איש לא יכריח אותם לקבל שעון וללכת הביתה. אין שום סיבה שאישה בריאה וחיונית בת שישים ושתיים תאלץ לפרוש מעבודתה. אין שום הגיון בכך שגבר בם שישים ושבע ייחשב לנטל ולא לנכס למקום עבודתו. אנשים בריאים, בעלי ניסיון בתחומי עבודתם, כשירים וצלולים בדעתם פשוט נשלחים הביתה מכוח החוק. להפוך אותם לזקנים בעל כורחם זהו עוול וזוהי הפלייה על בסיס גיל".

מרגלית טוען כי בארה"ב, באנגליה, בסקוטלנד ובמקומות נוספים בעולם "גיל שישים פלוס הוא לא מטרד ולא אסון אלא רק גיל כרונולוגי. אנחנו מאמינים שזה נכון".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן