חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

קירשנבאום הודיעה: "שומרת על זכות השתיקה ופורשת מהחיים הפוליטיים"

חברת הכנסת מישראל ביתנו, פאינה קירשנבאום, הודיעה היום בהודעה שפירסמה הבוקר קירשנבאום היא טענה כי מתקיים נגדה "מלחמת התשה ורצח אופי, תוך פגיעה גסה בי, בבני משפחתי ובכל מי שסובב אותי. חשבונותיי בבנק נתפסו מבלי לאפשר לי להמשיך לשלם את התחייבויותיי ואפילו לקנות מצרכים בסופרמרקט. היועמ"ש הפיץ בתקשורת מכתב המייחס לי כניסה למשרדי במשרד הפנים – דבר שלא היה ולא נברא – תוך רמיזות על שיבוש החקירה, כספי חסכונות שלי ושל בעלי, הכוללים גם כספי ירושה שקיבלנו, בסך של כ- 2 מיליון שקלים , הנמצאים בחשבון מנוהל וגלוי עליו הוצהר בכל הצהרות ההון שלי, הוצגו כ"תפיסה" סנסציונית של המשטרה שחשפה כביכול כספים נסתרים שמקורותיהם עלומים ופליליים".

צילום: ויקיפדיה

עוד אמרה קירשנבאום בהודעתה: "ילדי , עוזרי ומקורבי נחקרו , וחלקם נעצרו על ידי המשטרה. גורמי החקירה הקפידו להדליף יום יום ושעה שעה נתונים מתוך החקירות כביכול , לפיהם התיקים כנגדי "סגורים", יש בידיהם ראיות למכביר , כולל עדי מדינה , האזנות סתר וכיוצ"ב , המספיקות לטענתם להגשת כתבי אישום נגדי. במשך יותר משבועיים שמי ותמונתי אינם יורדים מהכותרות , הוקעתי אישית וציבורית בטרם משפט , המשטרה והתקשורת כבר שפטו , הרשיעו אותי ושלחו אותי ל"אי השדים"; ואין פוצה פה – לא בכירים במשטרה , לא ראשי הפרקליטות , לא מועצת העיתונות , כולם מחרישים".

בהמשך ההודעה תוקפת קירשנבאום את המשטרה: "הרגשתי ותחושתי היא שמטרת החקירה איננה עוד גילוי האמת, שכן המשטרה כבר ירתה את החץ ועתה מסמנת סביבו את המטרה. לחקירתי אין כל משמעות, שהרי כאמור נשפטתי, הורשעתי והוקעתי על ידי רשויות החקירה והציבור.

"בלב כבד, ולאחר התלבטות ארוכה החלטתי כי בנסיבות הללו אינני יכולה להיחקר בצורה הוגנת וראויה ובלית ברירה החלטתי לבחור בזכות השתיקה. מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות , החלטתי שלא "לרוץ" בבחירות הבאות , לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי".

בתגובה לדברים, אמר יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן:כי הוא מקבל את פרישתה בצער, מתוך הבנה שזוהי החלטתה הסופית שנתקבלה לאחר ששקלה זאת בכובד ראש. "כמי שבמשך קרוב ל-20 שנה היה נתון בעצמו לרדיפה ולהאשמות שווא, אני יודע מה עובר עלייך ועד כמה זה קשה, לך ולמשפחתך. אני מקבל את התפטרותך בלב כבד ומתוך ידיעה ששיקולים זרים של גורמים אינטרסנטיים הם אלו שגרמו לכך. אני מאחל לך שתשובי אלינו במהרה לאחר שיוכח, קבל עם ועדה, ששמך הוכפש לשווא ושלא נמצא רבב במעשייך".

פשיטה על משרדי עיריית עפולה

חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה פשטו היום על בניין עיריית עפולה ובתיהם של שני בכירים בעירייה, שגם עוכבו לחקירה. פרט לבכירים בעירייה, נעצרו גם כאמור חברת הכנסת קירשנבאום וראש מטה מפלגת ישראל ביתנו, דוד גודובסקי, כשהחשדות הן ביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן