חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שטייניץ מבטיח: "נבנה אלפי דירות להשכרה לטווח ארוך כל שנה"

מודל הדיור להשכרה ארוכת טווח יוצא לדרך. בכנס בנושא שהתקיים במשרד האוצר, הודיע השר יובל שטייניץ כי מעתה "לא יצטרכו שוכרים לחפש דירה כל שנה- שנתיים אלא הדייר הישראלי יוכל לשכור לתקופות של 5 שנים 10 שנים ויותר, אם יירצה בכך".

על פי התוכנית של משרד האוצר, הגופים המוסדיים המוסדיים הם אלה שיממנו את הפרויקטים החדשים. לדברי שטייניץ, "אין סיבה שגופים מוסדיים שמשקיעים בעולם לא ישקיעו בדיור להשכרה בישראל. נקווה שכל שנה ייבנו אלפי דירות לפרויקטים של השכרה לטווח ארוך. כהשהגופים המוסדיים ייכנסו וייממנו פרויקטים בתחום השכירות, בסופו של דבר הם ייכנסו גם לאשראי לבנייה רגילה".


לטענת שטייניץ, התוכנית שגובשה "מעניקה תמריצים משמעותיים מטעם המדינה. המטרה היא להביא
לבנייה מסיבית של אלפי דירות כל שנה בפרויקטים שיועדו לכך, כולל פטורים ממס על הרווח ועל דמי השכירות ליזמים שייבנו". עוד הוסיף שטייניץ כי 25% מהדירות בפרוייקטים יהיו תחת פיקוח מחירים כדי לאפשר למעוטי יכולת שכירות במחירים נמוכים.

בנוסף, בנאומו התייחס שר האוצר גם לוועדת פלסנר, הבוחנת את עניין גיוס בחורי הישיבות. לטענת שטייניץ, " כלכלת ישראל תיפגע באופן קשה. ישראל לא תוכל לצמוח בקצב של 4% בשנה. כאשר אנו מדברים על שירות המוני על פי חוק – השירות צריך להיות שירות צבאי או שירות לאומי. אני לא רואה ערך אם יהיה אלפי מתנדבים בכפייה וייבצעו עבודות מחוסר רצון".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן