חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שר התחבורה: "נבחן השפעתם של תמריצים שונים על הרגלי הנסיעה"

"למשרד התחבורה אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על כלי רכב בכניסות לערים הגדולות, או בכל מקום אחר בארץ". כך הודיע היום שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בתגובה לפרסומים שהופיעו בימים האחרונים בכלי התקשורת.

השר כץ הודיע כי בעבר התנגד באופן חד משמעי להטלת אגרות גודש על כלי רכב, וכי למשרדו אין כל כוונה להטיל בעתיד אגרות גודש על ציבור הנהגים.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

על פי ההודעה שהוציא משרד התחבורה, יחלו בקרוב במשרדי התחבורה והאוצר בניסוי, במסגרתו יבחנו מאפייני השימוש של הנהגים ברכב הפרטי והשפעתם של תמריצים שונים על הרגלי הנסיעה והשימוש ברכב. זאת במטרה לאפשר ניצול יעיל יותר של כלי הרכב ותשתיות התחבורה בארץ.

צילום: מרק ישראל סלם

חברת כביש חוצה ישראל פרסמה לפני מספר חודשים מכרז לבחירת חברת ניהול שתבצע את הניסוי ותהיה אחראית בין השאר לגיוס מתנדבים שישתתפו בפיילוט. הניסוי, שימשך כ-3 שנים, יאפשר על פי משרד התחבורה לגבש פתרונות מתקדמים שיטיבו עם תושבי הפריפריה וכן עם נהגים שישתמשו ברכב שלא בשעות העומס.

בניסוי שיערך אמורים להשתתך כ-1,200 נהגים מתנדבים שיגויסו מכל רחבי הארץ. בכלי הרכב של המתנדבים יותקן ציוד ניטור מיוחד שיאפשר לאסוף ולנתח נתוני נסיעה שונים. בכללם: המרחק ומשך הנסיעה, השעות בהן היא בוצעה, דרגת הזיהום של כלי הרכב ומיקום כללי של תוואי הנסיעה.

כל אחד ממשתתפי הניסוי יזכה למענק קבוע בגובה של 500 שקלים בשנה עבור ההשתתפות. בנוסף לכך, המשתתפים ייהנו מתשלום עד 250 שקלים לחודש לכל כלי רכב. סכום זה ילך ויפחת בהתאם לשימוש בכלי הרכב. כך למשל, מי שיסע עם רכבו הפרטי שלא בשעות העומס או בתחומי הפריפריה, יקבל תמריץ כספי גבוה יותר לעומת נהג שיסע בשעות העומס במרכז הארץ – זאת בהתאם לנוסחה מיוחדת שתקבע מראש.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן