חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שתי רקטות נחתו בצפון רמת הגולן, צה"ל מגיב לעבר מקורות הירי

בשעות הצהריים נשמו אזעקות באזור הצפון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שתי נפילות בצפון רמת הגולן, בקלע ובחרמון. בעקבות האירועים, פונה אתר החרמון, על אלף מבקריו, על פי הוראת צה"ל. צה"ל כעת משיב באש לעבר מקורות הירי.

עדיין לא ברור האם מדובר בזליגה ממלחמת האזרחים בסוריה או בירי מכוון על ישראל. האזעקה הופעלה ביישובים אודם, אל רום, בוקעתא, מג'דל שמס, מסעדה, נווה אטי"ב, נמרוד ועין קנייא.

בשבוע שעבר התקיימה הערכת מצב במערכת הביטחון, בה החליטו בצה"ל להמשיך ולתגבר את הכוחות ביישובי הגבול הצפון. בכבישי הצפון תורגש תנועה ערה, בין השאר בשל שיירות של כלים כבדים העושות דרכם צפונה. בצה"ל הוחלט לתגבר גם את יישובי קו הגבול בחיילים ובכוחות נוספים.

החרמון. פונה ממבקרים | צילום: מתוך ויקיפדיה

גם במהלך היממה האחרונה הצבא הרחיק את החקלאים ואת הנוסעים בכבישי קו הגבול מן הגדר מחשש לחיכוך ומתוך נקיטת זהירות. כמו כן, החליטו בצה"ל על עוצר יציאות לחלק גדול מן היחידות כדי לשמור על הכוננות. חיילי מילואים קיבלו במהלך היום שיחות, חלקן מוקלטות וחלקן מפקידות הקישור ובהן נאמר להם לעדכן את מיקומם בימים הקרובים, גם אם הם נוסעים לחופשות מחוץ לבית.

"קיבלתי שיחה שבה נאמר לי שאני נמצא בכוננות 48 שעות", סיפר אחד מחיילי המילואים המשרת בגדוד בגבול הצפון. "נאמר לי לעדכן את משרד הקישור איפה אני נמצא ושאלו אותי אם אני דתי, שאני אשאיר את הטלפון זמין בשבת" הוא סיפר. השיחה שקיבל אותו חייל מילואים מתחברת להחלטה של הצבא לצמצם טווחים של כוננויות. לצד זה הוחלט גם על סיור מוגבר של ספינות טילים ליד אתרים אסטרטגים שנמצאים בים, ובכלל זה אסדות הגז.

אמש, ביטל הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ את נסיעתו המתוכננת לכנס באירופה, בעקבות המתיחות הביטחונית. קודם לכן, דווח על חשש לאירוע בטחוני בגבול הצפון, ורכס נפתלי בכביש הצפון נחסם לתנועה.

כמו כן, כיתות כוננות הוקפצו ותושבים מהיישובים אביבים ודובב סיפרו כי הונחו להישאר בבתים בשל חשש מחדירת מחבלים ודיווחו על רעש מסוקים ששמעו. לאחר זמן קצר האירוע הסתיים לאחר שסריקות של הצבא לא העלו ממצאים לחדירת מחבלים.

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן