חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

17. שלי יחימוביץ'

"אני כבר שם, בצד השני", כך התייחסה בנובמבר 2005 שלי יחימוביץ', אז עיתונאית בכירה ומוערכת, להחלטתה המפתיעה להצטרף לשורות הפוליטיקה ללא כל תקופת צינון, כשבועיים בלבד לאחר שראיינה את יו"ר מפלגת העבודה הטרי דאז עמיר פרץ. ואכן – יחימוביץ' עברה צד במלוא מובן המילה. ב־11 השנים האחרונות היא הספיקה להיבחר לארבע כנסות, לעמוד בראש מפלגת העבודה במשך כשנתיים, להוביל אותה בבחירות 2013 כמועמדת לראשות הממשלה, ועל אף שכשלה – עושה רושם שהשנה עשויה להיות שנת הקאמבק שלה לעמדה הבכירה במפלגה.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

על אף שטרם הודיעה באופן רשמי כי בכוונתה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה – המרכיב המרכזי של סיעת המחנה הציוני כיום, שבה היא ממוקמת במקום השלישי אחרי יצחק הרצוג וציפי לבני – יחימוביץ' היא ללא ספק מועמדת מובילה לכך. יתר על כן, לפי דברים שאמרה לאחרונה נראה שהיא עצמה מודעת לסיכוייה הגבוהים לגבור על הרצוג, ועל מתמודדים פוטנציאליים אחרים. היא אף סבורה, כי יש "לייצר כמה מהלכים משמעותיים, שבנקודה מסוימת בזמן יביאו לחבירה של הכוחות הדמוקרטיים, הממלכתיים וההגונים במדינת ישראל", במטרה להחליף את בנימין נתניהו.

נחשבת לאחת מחברות הכנסת האהודות בציבור. יחימוביץ' | צילום: מרק ישראל סלם

בפועלה כפרלמנטרית, יחימוביץ' בולטת מאוד בנושאי כלכלה וחברה, בהתאם למשנתה הסוציאל-דמוקרטית המתוארת בפרוטרוט בספרה "אנחנו", ולא אחת היא חוברת לחברי כנסת ממפלגות אחרות – גם משורות הקואליציה – כדי לקדם את משנתה זו.

בשנה האחרונה היא בלטה מאוד בפעילותה כנגד מתווה הגז שקידמה הממשלה במסגרת ועדת הכלכלה של הכנסת. היא חתומה גם על החוק להגבלת שכר הבכירים שעמד לאחרונה במוקד השיח הציבורי, ועל רשימת חוקים ארוכה (42 עד כה) בנושאים דומים – מחוק הקופאיות (חוק הזכות לעבודה בישיבה), דרך חוקי הגנה רבים על עובדים (לרבות חושפי שחיתויות בחקיקה ייעודית) ועד לחוקים פמיניסטיים שונים (דוגמת חוק מניעת העסקת עברייני מין במוסדות מסוימים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה).

יחימוביץ' נחשבת לאחת מחברות הכנסת האהודות בציבור, והמוערכות ביותר במישור המקצועי וברמת טוהר המידות. די בהצצה באתר האינטרנט שלה, בעמוד הפייסבוק שלה ובחשבונותיה הפעילים והעמוסים בעוקבים ברשתות חברתיות נוספות כדי להבין עד כמה גבוה העניין הציבורי בפועלה. גם האתר כנסת פתוחה מדרג אותה במקום הראשון מבין חברי הכנסת ה־20 לפי מספר העוקבים אחר פעילותם ברשתות. זאת ועוד, ב־2015 דירג אותה ערוץ הכנסת כחברת הכנסת בעלת התפקוד הטוב ביותר, דירוג המשקלל נתוני סקר, ניתוח הופעות ואזכורים בתקשורת והערכות של פרשנים.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן