חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

20. מיכל הלפרין

חלפו ארבעה חודשים בלבד מאז מינויה של עו"ד מיכל הלפרין לתפקיד הממונה על הרשות להגבלים עסקיים, והנסיבות הבוערות שבהן הגיע המינוי עדיין זכורות היטב – היה זה אקורד הסיום לפרשת התפטרותו המתוקשרת של הממונה הקודם פרופ' דיוויד גילה, על רקע התנגדותו המקצועית למתווה הגז. שישה חודשים לאחר התפטרותו, שבמהלכם נותרה הרשות להגבלים עסקיים ללא ממונה, מונתה הלפרין לתפקיד על ידי ראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו, שהחליף את אריה דרעי בתפקיד, לאחר שזה סירב לחתום על סעיף שיאפשר לעקוף את עמדת הממונה המתפטר נגד המתווה.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

הלפרין (50) היא עו"ד ותיקה, ותחומי ההתמחות העיקריים שלה הם דיני תאגידים, הגבלים עסקיים, תובענות ייצוגיות ומשפט מנהלי. הקריירה שלה, שבמהלכה עבדה במשרדים בכירים בישראל ובארצות הברית, נעה בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי לסירוגין. זו גם אחת הסיבות שמינויה זכה ללא מעט ביקורת.

בין פסילה לאישור. הלפרין | צילום: תומר יעקובסון

כבר בין השנים 2006-2002 היא מילאה תפקיד בכיר ברשות שבראשה היא עומדת היום – כסגנית ראש הרשות והיועצת המשפטית שלה. אך בין השנים 2016־2007 חזרה הלפרין אל השוק הפרטי, כשעמדה בראש המחלקה להגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות', שבו גם היתה לשותפה. בין לקוחותיה היו רבות מהחברות הגדולות במשק, שמהן מעניינות במיוחד שותפות חיפושי הגז ישראמקו ומונופול מוצרי החלב והמזון תנובה.

זמן קצר חלף מאז שנכנסה לתפקיד, אך אל שולחנה של הלפרין כבר הובאו מספר סוגיות שהשפעתן על המשק הישראלי קריטית. את עסקת המיזוג של חברות התקשורת גולן טלקום וסלקום, למשל, פסלה הרשות בראשותה, אך מנגד – את רכישת רשת מגה הקורסת על ידי רשת יינות ביתן, זו שמיזגה לתוכה גם את כמעט חינם לפני כשלוש שנים, דווקא אישרה. אלו הגיעו על רקע הודעתה של הלפרין כי בכוונתה לשנות את מדיניות "המחיר המופרז" של הרשות, המגבילה מונופולים מוכרזים שגובים מחירים מופרזים. עמדה זו עוררה ביקורת רבה, ובסופו של דבר הוכרעה בבג"ץ כשהשופט חנן מלצר קבע כי עד שהליך השימוע שמקיימת הרשות לבחינה מחודשת של המדיניות יסתיים, עליה להמשיך ולקיימה.

בין שאתם תומכים נלהבים של תיאוריות השוק החופשי ובין שהמילה "מונופול" היא לא יותר ממשחק קופסה מבחינתכם – בסופרמרקט אתם כנראה קונים, ובסלולארי אתם כנראה מדברים, ולכן – אין ספק שעו"ד הלפרין משפיעה על חייכם באופן מהותי מאוד.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן