חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

32 אלף דירות נמכרו ברבעון הראשון של 2015 – הרמה השנייה בגובהה מתחילת העשור

ברבעון הראשון של 2015 נרכשו כ-32 אלף דירות. מדובר בגידול של 13% בהשוואה לרבעון הקודם והרמה השנייה בגובהה מתחילת העשור הקודם, כך עולה מנתונים שמפרסם אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר.

עיקר הרכישות היו של דירות חדשות ובפלח שוק זה חלה עליה של 21% ברבעון האחרון, וזאת בהמשך לעליה של 52% ברבעון הרביעי של השנה שעברה. הזינוק ברכישות הדירות החדשות מיוחס לסיום תקופת ההמתנה לתוכנית מע"מ אפס. בסך הכל עמד מספר העסקאות בדירות חדשות על 10,000 – הרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת העשור הקודם. בפילוח גיאוגרפי בלטו במיוחד אזור באר-שבע ואזור נתניה.


רכישת דירות לפי רבעונים בשנים 2002-2015 (מספר עסקאות)

גידול מתון יחסית של 12% נרשם ברכישות בקרב זוגות צעירים (רכישה של דירה ראשונה). זאת לאחר גידול של 36% ברבעון האחרון אשתקד, לאחר סיום תקופת ההמתנה לתוכנית מע"מ אפס. לעומת זאת, גידול של 25% נרשם ברכישות של משקיעים (8,800 דירות) – רמת שיא מאז 2010.

הגידול החד ברכישות המשקיעים נובע בחלקו מגורמים "אזוריים". כך למשל, באזור באר שבע נרשם גידול חד, של 22% ברכישות המשקיעים, זאת במידה רבה על רקע שיווק פרויקט חדש רחב היקף בקרית גת. גורם נוסף שתרם לגידול זה היה ירידת הריבית הריאלית של בנק ישראל.


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן