חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

36. רונה רמון

"לכבוד העושים למרות הכאב והיוצרים מתוך החושך". כך סיכמה רונה רמון את דבריה בטקס השנתי בהר הרצל לפני כחודשיים, בעת שהדליקה משואה לזכר בנה ובעלה המנוחים, ולתפארת מדינת ישראל.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

רמון, כדבריה שלה, ממנפת כאב עצום לעשייה. באמצעות קרן רמון שהקימה, היא מבקשת להנציח את אילן רמון ז״ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שממנו התאלמנה באסון מעבורת החלל ״קולומביה״, ואת בנה בכורה אסף רמון ז״ל, שאותו שכלה בתאונת אימונים צה״לית שאירעה בשעה שהטיס מטוס אף־16, בהמשיכו את דרכו של אביו. לצד הכאב המלווה אותה שעה־שעה, רמון בחרה לצמוח ולהצמיח. הרעיון העומד מאחורי קרן רמון הוא חינוך בדמותם של האב והבן, על פי הערכים שאפיינו אותם ביותר: מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך.

מנציחה את בעליה ובנה המנוחים באמצעות קרן חינוכית. רמון | צילום: יח"צ

שלוש תוכניות עיקריות פועלות במסגרת הקרן: רמון ספייסלאב – המעניקה לתלמידים הזדמנות ייחודית לשלוח ניסוי שהגו לתחנת החלל הבינלאומית; מועדון הטייסת למנהיגות חברתית – המעצים ילדי פריפריה על ידי חניכה של טייסי חיל האוויר; ואות רמון – המוענק למסיימי תיכון מצטיינים המשקפים בפעילותם הלימודית והחברתית את ערכי הקרן, ומזכה אותם בהשתתפות בתוכנית הכשרה והעצמה ייחודית.

רמון היא בעלת תואר שני בתחום הבריאות ההוליסטית ואת עבודת התזה שלה כתבה תחת הכותר "תהליך הצמיחה והטרנספורמציה בעקבות אובדן". היא מעבירה הרצאות וסדנאות במסגרות שונות, שבהן היא מעניקה כלים וידע למאזינים בתחום זה, תוך שילוב פרטים מסיפור חייה האישי, ואין ספק כי היא הפכה לאחד הסמלים הבולטים במדינה להתמודדות עם שכול ולצמיחה מתוך כאב.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן